Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan védjem meg a baromfiudv...

Hogyan védjem meg a baromfiudvart a rókától?

Figyelt kérdés
A szívem majd meg szakad mert elvitte a róka az összes csirkémet és kiskacsámat, körbe kerített ólban voltak de a róka a tetőn keresztül ment be, még a cserepet is leverte a tetőről. Ha kiteszem a kutyámat akkor elkergeti a rókát? Ha a rókának valami betegsége van (veszettség stb) el kapja a kutya? Most először voltak csirkéim és kacsáim, teljesen elvette a kedvem ez az eset, pedig úgy szerettem őket :(
2010. máj. 4. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
csinálj kerítést-
2010. máj. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Engedd ki a kutyát. Ha be van oltva, nem kap el semmit a rókától.

Erősítsd meg a tetőt, és éjszakára jól zárd be a baromfikat.

2010. máj. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

nálunk egyszerre 10 tyúkot és 1 kakast ölt meg, de elvinni már nem volt ideje, mert akkor jöttünk haza

utána megkapta persze, kitettük a határba neki (ez még télen volt)

volt kerítésünk, de átugrott rajta!

csak ha egy doboz módjára keríted be a teret, akkor nem tudna hozzáférni

a kutya sem ad teljes biztosítékot a róka ellen

csapda kihelyezéssel meg az a baj, hogy nálunk sok macska van (ami persze a szomszédoké), és nem akarjuk, hogy azok lépjenek bele a róka helyett

úgyhogy hasonlóan sz @r helyzet van nálunk is

2010. máj. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne cserepet tegyél az ólra, hanem pl szögezz oda deszkákat, akármi, és éjszakára jól zárd be őket! Nekünk sose vitt el se tyúkot, se kacsát, kakast, semmit, épp ezért, mert így voltak bezárva + kerítés. A kutya sok mindentől megvéd, mert ha nagyobb, akkor a róka megijed és nem mer majd odamenni.
2010. máj. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a tyújaim helyét bekerítettem, 20 cm-re besüllyesztettem a kerítést a földbe, a tetejére egy szál villanypásztort húztam. Éjszakára a komondorok ki vannak ide is engedve. Nem jött be a róka, bár a szomszédoknél mindenhol volt már, és kaparást láttam a kerítésnél, feleségem pedig a rókát is fényes nappal, ahogy nézegette a tyúkokat. Persze ez elég nagy beruházás, de nekem sok állatom van, megéri.
2010. máj. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!