Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csirke tartás beavatkozás nélkül?

Csirke tartás beavatkozás nélkül?

Figyelt kérdés
Mi történne, ha kellő számú szabad tartásban nevelt tyúkot, és kakast ellenőrzött körülmények között tartanánk, de nem avatkoznánk bele a tojások kelésébe, és a csibék felnevelésébe? Maradna-e egyáltalán életben egyetlen csibe is? És ha igen, kb hány %-os sikerrel? Feltehetjük, hogy jól kotló és jól nevelő tyúkjaink vannak.
2010. máj. 9. 11:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
valószínűleg igen, van bennük életösztön, láttam már párat. A fontos, hogy megfelelő élőhelyet biztosítsunk nekik, mert gondolom a beavatkozás mentest úgy érted, hogy enni se adunk nekik. Nyilván a mező közepén nem engedheted el őket, sem az aszfaltúton...
2010. máj. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

mi történne? élnének, mit Marci Hevesen. egy ideig. néhány tojás persze nem kelne ki, ha kakasok kelnének ki, és felnőnének, azok egymásnak esnének, a tyúkok meg szegények kopasz háttal rohangálnának, mert a kakas(ok) kikaparnák szegényeket a folytonos kufircolás miatt.

de azért nem pusztulnának ki.

hogy hány %-os a túlélési eshetőség, annak sok szempontja van. pl ragadozók, betegségek, stb. ezeket belekalkulálva kell eldöntened, mert azt nem írtad le, hogy pl milyenek azok az ellenőrzött körülmények. fedett hely, kerítés, oltások, tápok, vagy csak kerítés, aminek nincs teteje, és nincsenek ólak.

2010. máj. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Semmi, kihalnának..


Ellenőrzés alatt nem tom mit értesz de szabadban való szaporításra már régóta alkalmatlan a klíma..


Annyi minden van ma már, elég ha egyszer vizes lesz a csirke már meg is fázott de egyébként is megfáznának még 25 fokos melegben is szikrázó napsütésnél, nameg ott van a baromfipestis, vagy ha az nem, akkor a többi tyúkok verik őket agyon..


Nameg enni sem tudnák azt amit a felnőtt tyúkok..



Én tavaly vettem 20 darab 3 hetes előnevelt csirkét, és 10 darab 2 hónaposat ami már ki volt tollasodva mindenhol..


Hiába voltak külön tartva amelyiknek még nem volt rendesen kitollasodva a begye, mind elpusztult, pedig már nyár közepe volt...


Az előneveltek közül egy se maradt meg csak a 2 hónaposok.

2010. máj. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Azota már tudom hogy fűteni kellett volna rájuk amig teljesen ki nem tollasodnak mindenhol..
2010. máj. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kb 1 hektáros kifutó, ólak, fák, bokrok, 2 kisebb tó. Tápot ugyan nem, de kukoricával, zöldekkel, meg takarmányzöldségfélékkel (tök, répa, sb) tudnám támogatni a csirkéimet. A tyúk/kakas arányt fenntartanám.Lehetne itt/így sikeresen, különösebb beavatkozás nélkül csirkét tartani?
2010. máj. 9. 11:43
 6/16 anonim ***** válasza:

11:36-os vok.

nálunk a tyúkok nincsenek fűtött ketrecekben és amikor új pipiket hozunk, bár tollasak, de egysem pusztul el soha belőlük. egy gond van, hogy a többi, amíg meg nem szokja, addig gyepálja, de ezt is túlélték. télen is kint vannak, nem szoktak megfázni, csak akkor leállnak a tojással.

a harmadik hozzászóló pipijeinek valami más baja lehetett.


kérdező: szerintem lehetséges, mert mi se tartjuk más körülmények között. kukorica-búza keveréket kapnak ledarálva, néha bedobunk nekik füvet, mert a tyúkudvarban már nem nő fű, kitaposták és lelegelték. van ól, amit esténként bezárunk, ebben van kakasülő, meg tojófészek, fából, szalmából összedobott kis boxok, amibe bemehet a tyúk, a tojás hátra legurul és így nem törik fel.

mostanában megjelentek nálunk a ragadozó madarak, de nem féltjük a tyúkokat, mert jó kakasunk van, és az betereli őket fedett helyre, ha lát egyet. öregapámék se csinálnak belőle nagy cécót, ugyan ez a módszer. télen-nyáron szabadban vannak, csak este zárja el őket.

de arra számíts, hogy A FŰ NEM FOG MEGMARADNI AZ UDVARBAN. azt egy hét alatt felcsipkedik, ha sokan vannak és nem is tud majd visszanőni, amíg ott tyúk van. uh kénytelen leszel táppal etetni őket.

2010. máj. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
ha nézted (asszem a spektrumon játszották) a Kasza, kapa, fakanál c. sorozatot, abból sokat lehet tanulni. fent van youtube-on, de le lehet tölteni torrentel is.
2010. máj. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

ma 11:43


Tartani lehet, de a rántanivaló kortól fölfelé..

Szaporodni viszont nem fognak vagy ha mégis akkor sem élik túl az utódok..


Ha van tó akkor kacsát is érdemes lenne szerintem..

Azok talán tudnának szaporodni is..

2010. máj. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

: ma 11:53


A két hónapnál fiatalabb csirkékre értettem a dolgot..


Ha teljesen ki vannak tollasodva akkor már nem lehet gond, csak addig...


Addig viszont iszonyú érzékenyek..

2010. máj. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az még érdekelne, hogy 1 hektár jó minőségű földön kb mennyi tyúkot lehet tartani anélkül, hogy megsemmisítsék a gyepet? Az is megoldható, hogy a területet elfelezem, és pihentetem egy ideig.
2010. máj. 9. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!