Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Gazdák pls adjatok tanácsot,...

Gazdák pls adjatok tanácsot, gubbaszt a csirke mit tegyek?

Figyelt kérdés
a helyzet az hogy nagyvárosból leköltöztünk falura és a gyerek megbolondul a csirke láttán ezért kapott 2t háziállatnak,de az egyik tegnap óta furcsán viselkedik,áll 2 lábon és lóg le a földig a feje és a szárnyai,reggel óta nem ment 1 métert se csak áll,de már az nagy szó hogy kijött a macska hordozóbol (ott laknak),meg fog dögleni? most ha elviszem állatorvoshoz azt a rohadt csirkét az a pofámba röhög,de szegény kislány meg már sír hogy mi lesz vele,vajon túléli? vagy ez milyen betegség? kicserélni se tudom másik egészségesre mer már nagyok,amig kicsik voltak vagy 3x újat hoztunk tudta nélkül mert mindig történt valami vagy betettem a 100as égőt azt reggelre megfulladtak a dobozva vagy a macska vitte el,már marhán unom ezeket a dögöket.
2011. aug. 8. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg beteg a csirke, ha gubbaszt akkor napokon belül meg fog halni sajnos. Állat orvos talán még elviheted, de sok esély nincs.


Tiszta vizet, táplálékot és nyugalmat biztosítsál az állatnak, mást nem tehetsz.

2011. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor gyakran előfordul, hogy pl. darazsat nyel, vagy valami más olyat eszik, amit nem tud megemészteni és bizony elpusztul. (Talán érdemes lenne "megrövidíteni" a szenvedését)
2011. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
most néztem már állni alig tud csak nagy terpeszbe,istenem szegény állat :S én nem tudom megölni akkor ha nem lehet mit tenni elvszem az ismerőshöz... vajon a húsát amúgy meg lehet enni? vagy inkább jobb félni mint megijedni menjen a kukába?
2011. aug. 8. 13:16
 4/9 anonim ***** válasza:

13,09 vagyok!

Jobb félni! Az is lehet, hogy mérgezett (permetezett) valamit evett. Ne kockáztassatok, a gyermeked nagy valószínűséggel úgysem enne belőle. Ha a szomszédasszony elvágta a nyakát (biztosan megteszi), akkor csavard be fekete szemetes zsákba, áss egy mély gödröt = temesd el. A gyermekednek pedig mondd meg, hogy ültessen rá virágot.

2011. aug. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon pici, akkor lehet, hogy véletlenül túl sok zöldet kapott, de tegnap elég hideg volt, lehet, hogy megfázott, vagy elkapott valami betegséget (például ha a takarmány nincs elzárva az egerektől, és azok beleettek, majd a csirke is ugyanabból evett). Nekem is van néhány csirkém, de nekem ezidáig sosem lettek betegek. Mivel eteted őket? Itt megtalálod, hogy mivel kell őket etetni: [link]


Egyébként ha a csibékkel nem bírsz, vehetsz néhány hetes csirkét is, nem sokkal drágább, és azzal már kevesebb a baj.

2011. aug. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Csirkéknél gyakran előfordul a gubbasztás. Szerintem vitaminhiány. Állatpatikában vehetsz valami premixet nekik (pl: neo-te-sol), nem fognak kinevetni. :)
2011. aug. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
oké megoldódott a gond,már tök jó van,fut,eszik,iszik,szarik,talán már megmarad,köszi a válaszokat
2011. aug. 10. 18:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Kiderült, hogy mi baja volt?

Mit csináltál, hogy helyrejött?

2011. aug. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem tudni,reggel már észrevehetően stabilabban állt a lábán de még mindig nagyon szarul volt,de délutánra már úgy futkorászott az udvaron mint egy olimpikon,gőzöm sincs mi lehetett a baja...
2011. aug. 13. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!