Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nektek milyen állatotok van?...

Nektek milyen állatotok van? Gyermekeimet meg szeretnem lepni, de nem tudom eldönteni, hogy mit vegyek nekik. A lakásunkhoz egy pici előkert is van.

Figyelt kérdés

Az egyik volt munkatársamnak a második emeleti lakósukban pl. tyúkja volt, nagyon szerette. De szerintetek meg lehet tanítani, hogy 1 helyre kakáljon?

Szóval azt szeretnem ha megírnátok, hogy „kivel” osztjátok meg életeteket és mi a jó benne, illetve mi az ami nem igazán tetszik. Előny- hátrány


2017. márc. 6. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Szia! A tyúkot soha semmire nem fogod tudni megtanítani, erről tegyél le :)

Nekem nyulam volt, nagyon szerettem, bújós, dédelgethető, "nem fogyaszt sokat". Hátránya, hogy büdös. Viszont lakásban és kis kertben nagyon jól elvan és kedves.

2017. márc. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Tyúkot nem lehet megtanítani semmire kb. Én nem javaslom.

Kezdetnek tarthatnátok pl. hörcsögöt, talán az a legegyszerűbben tartható állat.

De attól is függ, mennyi idősek a gyerekeid, hogyan viszonyulnak az állatokhoz, illetve te mennyi időt, pénzt, fáradtságot szánsz rá.

Nekem egyébként cicám és kutyám van. Azért (is) szeretem őket, mert ők nem csak úgy vannak, mint egy kis rágcsáló, hanem kommunikálnak az emberrel, értelmesek, taníthatóak, szeretik a simogatást, törődést stb. Tehát valóban társak.

Kutyát tartani egy életforma, sok időt és pénzt emészt fel.

Cicával már könnyebb, nem kell pl. sétálni vinni, kevesebb foglalkozással is beéri, szobatiszta (alomtiszta). Viszont neki is szüksége van oltásokra, ivartalanításra, betegség esetén állatorvosi kezelésre, és jó minőségű ennivalóra (ami főként hús, vagy valóban húsból készült táp).

2017. márc. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi idősek a gyerekek, de én patkányokat tartok tini korom óta :)

Egy helyre kakálnak, csak sokat pisilnek.

Könnyen taníthatóak, szeretnek az ember közelében lenni, nagyon szelídek és kezesek, minimum kettőt tartsatok belőle és napi foglalkozással nagyon szocializáltak lesznek!

2017. márc. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kutyánk és tengerimalacaink vannak.:)
2017. márc. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi tesómmal teknőst kaptunk mikor kicsik voltunk.Izgi volt meg szerettem őket,de ők csak lebegnek a vízbe.Jó nézni őket,de egy gyerek hamar ráunhat.Egy kutya vagy macska jobb lenne, őket lehet sétáltatni meg játszani velük.A macska annyiból jobb,h nem igényel annyi törődést.
2017. márc. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
A tyúk és a nyúl a sütőbe való. A héten mindkettőt eszek. Házikedvencnek macskát, kutyát, tengerimalacot ajánlok. Hörcsögöt, egeret nem. Ezek nem élnek sokáig és éjszaka aktívak.
2017. márc. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a standard háziállat van: két kutya, egy macska. Szerintem az életem hátralévő részében a kutyánál maradok. Előny: nem kell megküzdened a szeretetéért, lehet vele sétálni, kirándulni, könnyen tanítható, felnéz rád, szobatiszta(egy kis idő ráfordítással).

Hátrány: foglalkozni kell vele, napi 1-2 órát minimúm, ha nincs megnevelve megkeseríti az életeteket.


Macska

Előny: ő is rögtön szeret téged és nem fél tőled, azonnal szobatiszta, nem igényli a foglalkozást

Hátrány: ha kijárós nem tudod ellenőrizni h hova megy, elveszhet, elüthetik


Volt nyulam is 7 évig

Előny: puha, cuki, mókamester

Hátrány: neki viszont pedálozni kell a szeretetéért, elég sokat


Voltak zebrapintyeim is

Előny: szépen énekel, kevés helyet foglal(viszonylag)

Hátrány: nem sikerült megszelídítenem őket, féltek tőlem(pedig 11-12 évig éltek)


Anyának volt egy halas korszaka

Előny: csendes, kevés helyet foglal, szépek

Hátrány: unalmas, nem igazán taníthatóak, nincs fizikai kontakt, mintha egy unalmas filmet néznél.

2017. márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

Jelenleg kutyám és macskám van. Kutya: Mentett menhelyi keverék. Ha kutya akkor menhely. Ott a gondozók megmondják hogy milyen a kutya jelleme mennyire aktív stb.

Egyébként csodálatos nagyon hűséges.


Ha macska akkor is menhely. Nagyon aranyosak,cukik,bújósak. Nem kell Velük annyit törődni,de egy bizonyos fokig viszont kell.


Volt hörcsögöm. Cuki,bújós. Ha hörcsög akkor TENYÉSZTŐ,és NEM ÁLLATKÍNÓ,SZAPORÍTÓ KERESKEDÉS! Csak azért emeltem ki mert fontos. Ha törpe höri akkor nézd meg a torpehorinfo.webnode.hu honlapot! Ha arany akkor nézd meg a pezsi aranyhörcsög tenyésztő honlapját. Ha hörit veszel,Lépj be a hörcsög imádók Facebookos csoportba.


Két nyuszim volt. Hely és idő igényesek. Minimum 2 kell minimum 3m² helyre. Itt is fontos hogy tenyésztőt válassz.


M

2017. márc. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A gyerekeid szeretnének állatot (annak minden velejáró feladatával), vagy Te szeretnéd.

Gondolom a kedves munkatársadat is nagyon szerethették második emeleti lakásukban a tyúkjával a szomszédok. Szerintem rém büdi a kakija, és nem tanítható meg neki, h. egy helyre ürítsen. Meg a tollak mindenütt...

Na meg a károgása - nem szép gesztus egy társasházban.

Enélkül meg lehet lenni.

Ugye nem vidéken nőttél fel?

2017. márc. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!