Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Harc az előkertért, pórázos...

Bezo kérdése:

Harc az előkertért, pórázos cica területére 2 kölyökmacska "költözött". Mit tegyek? Részletek lenn.

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves herélt kandúr cicánk, akit esténként le szoktunk vinni a párommal az előkertbe sétálni pórázon. Szereti, imádja, önfeledten szaladgál és vadászik.

A probléma ott kezdődött, hogy 2 nappal ezelőtt megjelent az előkertben 2 nagyon közvetlen kölyökmacska. Erre a mienk úgy reagált hogy lekushadt és morog megállás nélkül, amíg fel nem visszük.

Tudom hogy ez természetes jelenség, de ez abba fog maradni valamikor? Vagy innentől kezdve inkább ne is vigyük le, mert csak befrusztrálja magát?

Szerintetek van valami mód arra, hogy segítsek neki?


Előre is köszönöm!



2012. szept. 18. 09:43
 1/7 Vicuska87 ***** válasza:
29%

A két kölyök macska kié? Nem lehet eltüntetni őket onnan?


Amíg a két kölyök macska ott van, én biztos nem vinném le addig, mert bármit elkaphat tőlük, és a cica sem érzi jól magát!

Valahogy ki kellene mínuszolni onnan a 2 kicsit!

2012. szept. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
ha nincs gazdájuk a kicsiknek, be kéne őket vinni egy menhelyre, mert majd elkezdenek ott szaporodni.
2012. szept. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%

Milyen kedves válaszok, hogy meg kell szabadulni a kölyköktöl...

Amúgy nem kell aggódni a cicátok miatt, ha véletlenül ott maradnának a kölykök (bár gazdátlanul nem fognak, szépen megfognak fagyni a télen, vagy valami megeszi őket) miután rájön, hogy azok is sima macskák, nem lesz gond.

Amúgy nem kell felvenni, mert ha beleavatkoztok, akkor elbizonytalanodik, hogy az övé-e a terület.

Ha úgy érzi, majd lerendezi őket. Egyedül akkor érdemes megzavarni a macskákat, "ha már vér folyik".

2012. szept. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a herélt cicák pont azért heréltek, mert így nem tartanak igényt saját területre :) így a területi vitát kizárhatjuk

a fenti okból kifolyólag szerintem itt szociális probléma lehet...mióta nálatok van találkozott felnőtt cicákkal? és kis cicákkal? szerintem nem tudja őket hirtelen kezelni, mert még nem látott kiscicát közelről :)a kis cicák meg játékosak, így tuti nem bántják majd őt és szerintem ő se őket, hiszen az ivartalanított macskának nem célja párzani a nőstényekkel :)

persze ez csak egy tipp, de szerintem az okozza a gondot, hogy nem sok cicát látott az előkertetekben eddig :)

2012. szept. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
bocsi pontosítok mert butaságot írtam...van saját területük, de sokkal kisebb...nálatok szerintem a lakásra korlátozódik, hiszen az előkertbe csak pórázon és csak viszonylag rövid ideig jár :)
2012. szept. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

(Kérdező vagyok)


Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, jól jött egy-kettő infó. A kérdéseitekre a válaszok:

- a cicus 4 hónaposan került hozzánk, születése után azonnal menhelyre került és ott is csak egy kiscicussal volt együtt. Miután elhoztuk az egyetlen állat amivel találkozott az a pók és a szöcske :-)

- ha jól tudom akkor az anyjától is hamar elszakították, így nem biztos hogy a must have tudás minden részével tisztában van... Pl. rettenetesen rossz vadász :-)


Tegnap megint levittük sétálni és már odáig merészkedett hogy megszaglászták egymást, de még mindig kimérten viselkednek és krokodilszerűen mászkálnak.

Szerintetek mennyi ideig tart majd ez az állapot? A macskák mennyi idő alatt rendezik le hogy ki a főnök?

2012. szept. 19. 09:49
 7/7 anonim ***** válasza:

itt alapvetően nem a 'ki a főnök' effektus a gond :) az a legnagyobb probléma, hogy nem tudja a cicus, hogy mit kezdjen más állatokkal :) szerintem lassan de biztosan összehaverkodnak és idővel akár együtt is játszanak majd...amint rájött a kandúrkád, hogy ők is macskák és nem kell tőlük félni :D

és igen az is részben oka lehet a viselkedésének, hogy hamar elválasztották az anyjától...az anyától tanulja meg a cicás viselkedés alapjait, például...hogyan reagáljunk egy másik élőlényre, a másik kedvencem...hogy viselkedjünk egy magasabb rangú cicával :) aranyos látni, ahogy tanulnak az anyjuktól :)

a vadászat problémára pedig saját tapasztalatom az, hogy...hát ahogy tapasztaltam több, mint 16 év macskatartás távlatából...mondjuk úgy, hogy vagy jó vadásznak születik egy cica vagy nem :D a falu legjobb egerészmacskája az egyik nőstényem volt (még kölcsön is kérték pincékbe és padlásokra, tényleg legendásan jó egerész volt), ennek ellenére az első lánya madarászik (egeret még sose hozott)...és volt olyan kiscicája is, aki még az anyja farkát se tudta levadászni :) a madarász nőstényem nálunk maradt lánya pedig madarakat, lepkéket és gyíkokat szokott hozni, de a testvére (ismerőshöz került) állítólag még egy lepkét se tud megfogni :)

2012. szept. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!