Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állat van a fürdőszobán...

Milyen állat van a fürdőszobánkban és mitől jönnek ezek elő és hogy kell őket kiírtani? (állat leírása lent)

Figyelt kérdés

szóval 8-10 mm hosszú és kb 1 mm széles, szürkés feketés asszem és rettenet gyorsan tudnak szaladni és félnek a világostól, mindig akkor látom őket, amikor este bemegyek a fürdőbe és felkapcsolom a villanyt, persze olyankor először "lefagynak", utána meg gyorsan beszaladnak a falba kb 3-4-en szoktak lenni.

1. emeleti lakásban lakunk egyébként, fürdőszoba + wc egybe van, a wc előtti részen szoktak szaladgálni :S


2010. máj. 15. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ártalmatlan hulladékevő ászkák csak éjjel járnak és kis atkákra is vadásznak.
2010. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

"Cukroskának" hívja a népnyelv, valamilyen ászkafajta. Szereti a nyirkos, meleg helyeket. Nem ártalmas, csak gusztustalan. Életmódja [szerkesztés]

Hivatalos neve ezüsstös pikkelyke,

2-5 évig él. A 3000 m-es hegyek magasságáig található meg. Szürkületben, éjjel tevékenykedik. A viszonylag magas páratartalmat kedveli. Gyorsan fut, de ugrani nem tud. Fatörzseken, mohán, sziklákon, régi épületekben, lakásoknak főleg a mellékhelyiségeiben gyakori. Keményítő- és szénhidráttartalmú anyagokat kedvel, de gyapjúféleségeket, bőrárukat is megrág (akárcsak ragasztóanyagot, papírt, fényképeket, cukrot és lisztet). 22 és 27 °C között érzi magát a legjobban. Világosban (vagy ha megzavarják és veszélyben érzi magát) úgy mozog, hogy gyorsan megtesz egy szakaszt, egy időre mozdulatlanná dermed, majd ismét gyorsan megtesz egy szakaszt. Akár egy évet is kibír élelem nélkül.

2010. máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ezüstös ősrovar, nekünk is van (külön van a wc, meg a fürdő mind2-ben van..)eléggé undorítóak..:D de már megszoktam, volt, h nővérem este ment wc-re és rá rakta a telefonját, kijelzővel lefelé..:D
2010. máj. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az ászkarákokra gondolsz én legalábbis őket szoktam látni. Az Ezüstös pikkelyke rovar az ászkarák meg a felsőbbrendű rákokhoz tartozik úgyhogy ne keverjétek :D


Amúgy az ászkarákok semmi rosszat nem csinálnak szerintem nem kell őket kiírtani, ha annyira zavar az a 3-4 akkor tapost össze :( (szegények)

2010. máj. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
valóban az ezüstös ősrovar, mint ahogy azt előttem irták, és egy kicsit olyan, mintha csuszkálna...
2010. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!