Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A napos csibéket mivel kell...

A napos csibéket mivel kell etetni? Csak a táp jó nekik feltétlenül? (csak pár darabról van szó. ) Illetve szükségük van bármilyen gyógyszerre, amivel le kell őket kezelni, ha igen azt mikor, és mivel?

Figyelt kérdés
2 napja keltek ki, de még a napokban lesznek újabb kikelések, nem csak csibék, más fajta tojások... ha azok kikelnek akkor külön kell őket rakni, vagy betehetjük őket a pár nappal idősebbek közé? Tényleg segítsetek és csak olyanok akik valóban értenek hozzzá. Köszi
2010. máj. 17. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én öreganyám apróra darált kukoricával etette őket.

Az kell nekik,meg víz.

2010. máj. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Apukám fözött nekik tojást,apróra vágta,és ették.Sőt nagyon szerették.Ezenkívül teát csinált nekik,és ha jól emlékszem,(régen volt) kakasos port(gyógyszert) tett a teájukba. Ez a gyógyszer most is kereskedelmi forgalomban van.
2010. máj. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az en oreganyam pedig aprora vagott kemenytojassal etette a napos csibeket. Van sok apro lyukat tartalmazo csibe itato, hogy bele ne fulladjanak a vizbe.
2010. máj. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Itatót már szereztünk be mi is, azzal nincs gond. Eddig mi is tojást főztünk nekik, meg kamilla teát nagyon ízlik nekik.. vettünk tápot is azt szórtunk még rá nekik... Erről a gyógyszerről valaki valami még nem tud? Neve... stb? Bár sztem mindenképp bemegyünk valami állatgyógyszertárba, ott bizots tudják mi kell nekik, ha kell??!!! Még valaki tapasztalat? meddig kell nekik ez a 30fok feletti hőmérséklet?
2010. máj. 17. 14:59
 5/9 anonim ***** válasza:
14:42-es vagyok.Gyógyszer pontos nevét nem tudom,meg nem tudom kérdezni apumat,mert sajnos meghalt.De az állatpatikában biztos tudni fogják,úgy hogy "kakasos por".Jelenleg ezüst színű zacskóban van, és piros és kék kakas van rajta.Az nagyon jó dolog volt,talán antibiotikum volt,Ő mindig ezt adta nekik,rengeteget felnevelt ennek a segítségével.Bocsi sajna több konkrétumot nem tudok róla,még elég fiatal voltam abban az időben.Sok sikert kívánok!
2010. máj. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Neotesol azt hiszem, de mintha megszűnt volna a forgalmazása. Antibiotikum (volt), de csak akkor kell adni, ha hasmenésük van (bár van aki adja az elejétől kezdve). Adhatsz még almaecetet, és óvatosan, de apróra vágott zöldet is.
2010. máj. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Etetni kukoricadarával, ami kukoricaliszt... fözz hozzá egy tojást és reszeld bele a lisztbe dolgozd össze és azt add nekik meg egy pár hétig... az elején ne vizet adj hanem inkább teát az megfogja a hasukat és nem fosnak... aztán egy két hét után főtkrumplit is reszelhetsz nekik egy kis lisztel keverve ez a legjobb tap'
2010. máj. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

16:06

KÖSZÖNÖM!!!

2010. máj. 20. 16:26
 9/9 anonim ***** válasza:
szivesen... jó kotloskodást :p
2010. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!