Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sündisznót akarok tartani?

Sündisznót akarok tartani?

Figyelt kérdés

Nos szeretnék otthon sünit tartani de nem tudom hogy milyen törvényi szabályozás alá esik

Illetve hogy honnét lehet szerezni ha lehet


2017. jún. 1. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
17%

Semmilyen.

Megfogod és a tiéd. Én nem tenném az biztos. Évekkel ezelőtt itt ahol lakom sokszor fel fel bukkant sündisznó. Volt amikor láttam haladtak át valahol, tehát a látszat sokszor csal(t) mert nem egyedül volt, hanem nagy bandája, családja volt. Gondolj csak bele, elviszed, a többiek meg keresik, szegények. :(

2017. jún. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ. Afrikai törpehasú sünt szeretnél tartani, vagy a természetben található keleti sünt? Utóbbi védett...
2017. jún. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első hatalmas b.romságokat mond.

Vadon élő sünt nem lehet tartani, mert megbüntetnek érte, és fizetheted a tízezreket.


Vannak itthon is süntenyészetek, általában afrikai fehérhasú törpesüniket lehet venni tőlük. Az áruk kb 10 000 és 50 000 forint között mozog.

2017. jún. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A nálunk honos keleti sünit nem tarthatod, csak amit tenyésztenek afrikait. De vedd figyelembe hogy magában a sün tartásban még maga az állat megvétele a legolcsóbb :)
2017. jún. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pontosan.Afrikai fehérhasú törpesünt lehet tartani
2017. jún. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5# vagyok,csak véletlenül elküldtem.

Tenyésztőktől tudsz venni ilyen sünt, kb 20000 forintért.

Kelleni fog egy jó nagy ketrec vagy házilag épített hely neki(legalább 120x60 cm alapterületű).Kelleni fog sok játék, egy nagy méretű kerék, fekhelyek. Ezenkívül a melegítésről is gondoskodni kell a hidegebb hónapokban.Nyilván nem őshonos nálunk, nem képes téli álmot aludni, azonban mégis hibernálódna hidegebb időben, amiből sosem kelne fel..Szóval muszáj lesz melegíteni télen,erre is számolni kell.

Az etetése sem túl olcsó és guszta, nagyon igényli az állati eredetű fehérjét(lisztkukac,szöcske stb).

Olvasgass utána alaposan,

Nem olcsó és annyi hártánya van,hogy egész nap alszik, csak sötétben jön elő.Szóval nappal nem nagyon látod,nem tudsz vele foglalkozni..


Az itthon őshonos keleti sünt nem lehet tartani, védett állat.És egyébként is elpusztulna fogságban jó eséllyel.És tele is lehet parazitákkal..

Szóval befogni vagy ilyesmit nem tudsz, tilos.

Csakis tenyésztőtől vegyél afrikai fehérhasút.

2017. jún. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az biztos hogy okosabb lettem
2017. jún. 2. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!