Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek és mit nem?

Nagylzs kérdése:

Mit tehetek és mit nem?

Figyelt kérdés
Van a városban egy házam, azon belül egy udvarom. A környező házakkal ellentétben ez az udvar rendezett, szépen nyírt fűvel rendelkezik. A környék összes macskájának megtetszett a hely. Éjszaka rabló pandúrt játszanak, és nagy hanggal élvezkednek. Nappal a mandulafáim árnyékában pihennem a háztól távolabb eső szegletében, és csapatostól élesítik körmeiket szerencsétlen mandulafa könnyező törzsében. Nagyon fontos nekik a higiénia, ezért wc-zés céljára a kert másik végét jelölték ki. (Értsd: mindegyik az ajtóm elé szarik.) Ez különösen akkor vicces, amikor elhatározom hogy szabadtéri hússütést szervezek, vagy amikor megpróbálok füvet nyírni és telibever az egy hetes miszlikbe aprított macskakaki. Próbáltam elzavarni őket. Ultrahangos mozgás érzékelős macskariasztóból két félét is kipróbáltam, de nem használt. A passzív védekezés esélytelen - hiába magas a kerítés, mindenen átmennek. Azt tervezem, hogy olyan csapdákat állítok föl a szocializálós színpad közepén, amik képesek sérülés okozása nélkül megfogni őket. Befogás után megnézem van-e rajta nyakörv vagy hasonló, és ha nincs akkor elszállítom őket a menhelyre. Van ennek valami jogi akadálya? Az általam kivitelezni tervezett eljárás beleütközik valamilyen jogszabályba? Köszönöm.

2017. jún. 26. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom nincs jogszabályba ütköző következménye annak hogy sérülésmentesen befogd őket, viszont nem valószínű hogy a menhelyen beveszik őket, főleg kismacska szezonban. Egy próbát mindenképpen megér.
2017. jún. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Én inkább egy macskautáló kutyát kérnék kölcsön valakitől.
2017. jún. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Attól tartok, hogy a kölcsön kutya csak a kölcsönadás idejére riasztaná el őket. Saját kutyát nem szeretnék, két okból. Az egyik, hogy időnként el kell utaznom 1-2 napra, néha egy hétre. A másik, hogy a sok kis kakilógépet egy nagyra cserélném le. Ha a menhely nem veszi be őket, akkor még mindig megtehetem hogy elszállítom őket néhány 100 km-rel odébb. De nem szeretnék kitolni azokkal a macskákkal akiknek rendes gazdája van. Sajnos nem lehet ránézésre megmondani, hogy melyiknek van gazdája. Nem mindegyiken van nyakörv. Mondjuk az is igaz hogy ezeknek a nagy része gazdátlan. Főleg a most született kicsik. Nekik egy elszállítás végzetes is lehet. Ugyanakkor nem tudom mi mást tehetnék. Ha nem törvénytelen akkor ez lesz.
2017. jún. 26. 21:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Írnám apró betűvel de nem tudom :DD , méreg
2017. jún. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hol jönnek be a macskák?
2017. jún. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A kerítésen át. De nem csak alatta, hanem fölötte is. A kert egyik oldalát egy másik ház határolja, annak a tetején keresztül is jönnek. Gondoltam már passzív védelemre (szögesdrót a kerítés tetején), de a szomszéd ház tetejével semmit nem tehetek.
2017. júl. 1. 06:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem tehetsz,szóval ilyen hogy villanypásztor szögesdrót,macskamenta meg egyéb nem ér semmi vagy csak ritkán.Ha macskáról van szó akkor a Canesten elv kell.Gyökeres megoldás :DD
2017. júl. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Feljelentés. Ha nem, akkor befogod csapdával és elviszed vagy a tulajoz, ha tudod, hogy ki, vagy menhely.
2017. júl. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!