Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy terrárium vagy egy akváriu...

Egy terrárium vagy egy akváriumnak igényesebb a fenntartása anyagilag? És melyik a munkaigényesebb?

Figyelt kérdés
akvárium,terrárium

2017. aug. 19. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyanannyi.

Ha így kezded, inkább hagyd is abba.

2017. aug. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kb. ugyanannyi a munkaigényességük, viszont a terráriumba kell kétféle speciális lámpa is, ami megdobja az árat.


Meg egyáltalán nem mindegy, hogy milyen halat vagy állatot tartasz bennük, inkább annak a költségeivel számolj.

2017. aug. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Amikre gondoltam

akvárium esetén:250-300 liter vadászsügérnek illetve alagaevőharcsának


terrárium:gabonasikló számára??

Melyiket érdemesebb beszerezni????

2017. aug. 21. 18:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát bocs, de ezt neked kell tudnod.


Halakat vagy egy kígyót akarsz nézegetni az elkövetkezendő években? Ezt más nem mondhatja meg helyetted, és egyiket sem "érdemesebb" tartani mint a másikat.

2017. aug. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem van több akváriumom és terráriumom is.


Egy gabonasiklónak nem kell UV lámpa, de egy melegítőlámpa mindenképp. Ha normál szobahőmérséklet van nálad télen is, akkor ezen kívül nem fog kelleni neki fűtés. Ha éjjel lemegy 20 fok alá a hőmérséklet, akkor azért egy talajfűtőn elgondolkodnék. A gabona egész életét kényelmesen leéli egy 80x50x50-es terráriumban.

Szerintem kezdeti beruházásnak és fenntartani is olcsóbb, mint egy 300 literes akváriumot. De egy gabona elél 15 évet is, és szerintem nem olyan látványos egy kígyós terrárium, mint egy szépen megcsinált akvárium, mi lesz, ha megunod?

Szóval a lényeg szerintem az, hogy te melyiket tudod hosszabb távon elképzelni magadnak, a lakásodban. Költeni mindkettőre kell, és gondozni is mindkettőt kell.

2017. aug. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!