Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megdöglik a kullancs a gyufafe...

Megdöglik a kullancs a gyufafejben lévő foszfortól?

Figyelt kérdés

Lenne egy kullanccsal kapcsolatos kérdésem.

A főnököm talált ma reggel egyet a felkarján. Bekente a nedves gyufa végével, és elkezdett dolgozni. 5-10 perc múlva megnézte és nem volt már benne a bogár. Azóta a padlót figyelem, hogy mikor jön felém az állatka. Szerintetek megdöglött az a kullancs a foszfortól, vagy csak kimászott és újabb áldozatra vár? Hány napig kell még lesnem a környékemet? Holnap kullancsriasztóval jövök dolgozni!!


2010. máj. 25. 11:02
 1/4 anonim válasza:
91%

Szia!

Talán az egyik legegyszerűbb módja a kullancs eltávolításának, ha a bőrbe fúródott állat körül egy foszfortartalmú gyufaszálat kezdünk körkörösen mozgatni. Az állat annyira szereti a foszfort, hogy képes érte kimászni. Ilyenkor nem löki vissza a vért a testbe és nem leszel beteg. De ez nem öli meg! Ilyenkor én a csap felett egy öngyújtóval meg szoktam gyújtani és elég a bogár is. Nem humánus, de én pl nagyon félek a kullancstól. De tényleg nem döglik meg a foszfortól.

Szerintem legyen nálad gyufa, biztos, ami biztos. Sajna a kullancsriasztók közül nem mindegyik alkalmas arra, hogy valóban elriassza a bogarat, sok még inkább odavonzza! De nem kell félni tőle, csak sokszor nézegesd át magad!

Ha belédmászott és sikerült kiszedni, azt szokták mondani, hogy ecettel öblítsük le a helyét. Ezt nem tudom pontosan mire is való, talán fertőtlenítésre....

23L

2010. máj. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem is tudtam, hogy így gyufaszál végével, foszforral ki lehet úgymond csalogatni a kullancsot. Most már fogom tudni, mit kell csinálni, ha esetleg kullanccsal találkozom..bár gyerekkorom óta nem volt rá példa, remélem nem is lesz:)
2010. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%
A modern biztonsági gyufa vagy svédgyufa fejét alkotó elegyet az oxidálószer (kálium-dikromát, ólom-dioxid, mangán-dioxid), antimon-szulfid, színezék, üvegpor és kötőanyag képezi. Az utánizzás megelőzéséül a gyufaszálat különböző anyagokkal kezelik (vízüveg, nátrium- vagy ammónium-foszfát stb.), majd parafinnal vonják be. A gyufafej az előkészített dörzsfelületen gyullad meg, amelyet vörösfoszfor, barnakő, őrölt üveg és kötőanyag elegyítésével állítanak elő. A gyufa fejét a gyújtófelülethez dörzsölve a skatulya oldalán lévő vörösfoszfor gőzzé alakul, s ez gyújtja be az oxidálószert tartalmazó gyufafejet.
2010. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%
ezt most olvastam fórumon, de nem így, hanem így: nedves gyufa fejével kell körözni a kullancs mellett és kimászik, átmászik a gyufára mert szereti a foszfor illatot. mivel magától jön ki, nem marad benne a feje és nem is köp bele nyálat, mert nem szenved, mint amikor csavarva, nyálazva szedik ki. annyira szereti a foszforszagot h inkább átmegy oda. de kimászott és valahol ott a munkahelyen pottyant le és semmi baja, szval nézegessátek magatokat, kibe megy majd bele a munkahelyen.
2010. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!