Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet észre venni, ha...

Hogyan lehet észre venni, ha valakibe belemegy egy kullancs? Mennyi idő után lehet azt mondani, hogy későn vette észre?

Figyelt kérdés

És mennyi az esélye hogy fertőzött a kullancs?


Én tudom, hogy néz ki, tutira megismerném. A kérdésemet úgy értem, hogy esetleg viszket vagy fáj? Mert azért nem hiszem, hogy mindenki azt lesi nyáron, hogy van-e benne kullancs és mi van ha későn veszi észre valaki, hogy valamelyik hajlatában el van rejtőzve egy?

Gyerekkoromban nekem volt a hónaljamban, de ki lett időben szedve, csak már nem emlékszem h viszketett-e vagy hogyan vettük észre.

Most az éjjel kullanccsal álmodtam és azóta félek, nehogy belém menjen egy és ne vegyem észre..tegnap szedtem cseresznyét, és kiskoromban is a cseresznye fa alatt voltam, mikor kullanccsal találkoztam.


2010. máj. 26. 11:52
 1/8 A kérdező kommentje:
vagy esetleg bepirosodik a bőr körülötte? mert a lyme-kórról olvastam most, és ott ez az egyik első tünet, de a nem fertőzött kullancs, ha megcsíp akkor is bepirosodik?
2010. máj. 26. 11:58
 2/8 anonim válasza:
nekem kb 1 hete szedtek ki belöllem 1 kullancsot a tiszaparton szedhettem össze és amugy igen bepirossodik ..a lyme kórt meg 5 böl 2 hordozza...biztos megtalálod ha van bened kullancs:)
2010. máj. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
biztos meglátod*
2010. máj. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
te hogy vetted észre? a piros folt miatt a bőrödön? és hol volt benned, melyik testrészeden?
2010. máj. 26. 12:10
 5/8 A kérdező kommentje:
olvastam h minden ezredik hordozza a lyme-vírust, de más baktériumot minden századik.
2010. máj. 26. 12:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Kullancs szezonban meddig tart fürdéskor átnézni magadat?

De, ha ennyire parázol, vegyél kullancs riasztót és amikor olyan helyre mész, amiről azt gondolod, hogy kullancsos, előtte fújd be magadat.

2010. máj. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre, hogy viszketett. Bőrgyógyász szedte ki, mert anyámnak csak a felét sikerült "kiműteni". Egyedül ne próbálkozz.
2010. máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem tegnap volt a hasamon,úgy vettem észre,hogy fájt.Azt hittem,valami van a májammal,mert tényleg egész nap nagyon fájt,de azt nem gondoltam volna,hogy mikor odanézek,egy kullancsot találok!Piros folt volt körülötte,most már csak egy piros pötty.:)
2010. máj. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!