Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van ezen az oldalon pókszakértő?

Van ezen az oldalon pókszakértő?

Figyelt kérdés

Az udvarban észrevettem egy lyukat, amiben egy nagy szőrös halvány barnás színű pók van, hasonló nagyságra és kinézetre mint egy madárpók vagy ezek az egztoikus pókok.

Azt tudomn, hogy vannak olyan pókfajták, akik nem hálót szőnek, hanem a földbe ássák be magukat, és onnan csapnak le az tápláékukra.

Kérdés az, hogy MILYEN PÓK LEHET ÉS HONOS-E HAZNÁKBAN?


2010. máj. 28. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
spidy.goliathus.com/foto/b_albopilosum_f.jpg ilyesmi pok?nekem van 3madarpokom,en csak arra tudok tippelni,hogy a kornyekeden valakitol megszokott vagy elengedtek,es nalad telepedett le. magyarorszagon nem honos ilyen nagy meretu pok. a keresztespok a legnagyobb kb.
2010. máj. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Végül is, megtudták mondani milyen pók.Szongáliai cselőpók. Hazánkban honos, védett faj. Nagyon ritka. Nagy szürke színű szőrös.

[link]

Nem veszélyes, de a harapása állítólag iszonyatosan fájdalmas és nagyon be zud dagadni a helye.

2010. máj. 28. 20:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első, ne etesd már h madárpók. Igen , vagy szongáriai cselőpók, vagy pokoli cselőpók volt. Egyiknek sem veszélyes a mérge.
2010. máj. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szongáriai cselőpókot szinte minden évben látok én is, baromi nagy. De nem veszélyes.Tavaly pl. akkorát láttam, mint a tenyerem (persze a lábaival együtt), pedig ezek az állatok általában az Alföldön élnek, nem tudom hogy került ide, de biztosan az volt, ugyanis én is utánanáztem neten. Engem is izgatott a dolog.
2010. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És meg tudnád mondani kedves utolsó, hogy merre laksz? Mármint gondolom nem az Alföldön, akkor hegyes vidéken?
2010. jún. 2. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!