Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A macskám ki hányta ételit és...

A macskám ki hányta ételit és találtam benne egy hosszukás fehér gilisztát. Ez valami veszélyes birna lenni? . Ha nem elég informaciót adtam (ami biztos, hogy kevés) akkor majd birnák képet is küldeni.

Figyelt kérdés

#Fehér giliszta #a macskámban
2017. okt. 5. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rohadtul férges lehet a macskád, ha már férget hány. Sürgősen állatorvos!
2017. okt. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A hosszú fehér igen, az gáz, mert az galandféreg valószínűleg. Kevésbé lenne baj a pici fehér cérnavékony, az könnyebben irtható.


Sürgősen keressétek fel az állatorvos, az ÖSSZES állatot le kell féreghajtózni (ha van disznótok, akkor azt is!), valamint a családot is féreghajtózni kell. A dokiknak mondjátok meg, melyik féreg volt a macska hányásában, a galandféregre nem játék. Ennek a cikknek a végét is érdemes elolvasni: [link]

2017. okt. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
7%
Mivel van etetve ? Az egyoldalú nyers hús vagy a gyatra reklámtápok meg a házi koszt is ezt okozza.
2017. okt. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, tuti féregfertőzés, minél előbb féreghajtózni kell az állatot és jobb, ha ti is szedtek be embernek valót (háziorvos tud adni receptet hozzá). Nagyon durván fertőzött lehet, ha már férget hányt.

A továbbiak érdekében olvass utána a bélféreg fertőzésnek, nagyon figyeljetek a higiéniára, mert emberre is fertőző. Mindent takarítsatok ki a macska után, a megfogása után mindig mossatok alaposan kezet (pl körömkefével, jó meleg/forró víz alatt, mert a hőhatásra pusztulnak el a peték). Az állatokat pedig az állatorvosok szerint 3 havonta érdemes féregteleníteni (párszáz ft egy tabletta, nem nagy cucc), de én úgy vettem észre, hogy gyakrabban kell, főleg akkor, ha több állat is él egy területen.

2017. okt. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm ,hogy segitettek nekem ^^ amugy itt egy kép arrol a féregröl

[link]

2017. okt. 5. 21:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez sajnos galandféreg. Ember- állatorvos mihamarbb mindenkinek a háztartásban.
2017. okt. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gondolom, a macskád nem kapja a negyedévente esedékes féreghajtót, amire pedig szükség lenne.

Vidd el állatorvoshoz, ott adnak megfelelő szert erre. Lehet, hogy a család emberi tagjainak is szüksége lesz féreghajtó gyógyszerre - erről a háziorvossal beszélj.

A cicát pedig rendszeresen féregtelenítővel kell kezelni, ez alapvető.

2017. okt. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!