Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Méhészkedésből meg lehet élni?

Méhészkedésből meg lehet élni?

Figyelt kérdés
Mert oda voltam most két évig építkezésen Angliában, és úgy gondoltam méhészkedésbe fektetnék be. Persze nem csak a pénzt látom benne, hanem azt hogy saját magam főnöke vagyok szép munka, és nyugodt környezet. A tapasztalat meg már megvan 5 évvel ez előtről 1,5 év egy bácsitól, csak akkor nem lett volna pénzem befektetni nagyon, de most úgy hozza sors hogy lenne 15-20 ezer euro.
2017. nov. 12. 10:22
 1/2 piriiiii ***** válasza:

Igen, meg lehet élni. Csak sok idő, mire beindul (bár attól függ, mennyire fektet bele az ember, ha vesz 10 családot, akkor még idő kell, mire megerősödik az állomány és több család lesz és mire megtérül, de ha vesz 50-et vagy 100-at, akkor minden gyorsabb lesz). És elég rizikós is. Apámék elkezdtek méhészkedni pár éve, s én nem értek hozzá, talán épp ez volt a baj, hogy apám is kezdő volt (bár egy tapasztalt méhésztől tanult, járt hozzá kb egy évig, tőle vette a családokat is, rengeteget olvasott szakirodalmat, méhész újságot is járatott), de a 7-8 csládból sajnos a tél elmúltával alig maradt 2-3, aztán egyesítette őket, lett egy nagyon erős, bombabiztos család, de azt meg a darazsak gyilkolták le... :/

Szóval nagyon sok tudás kell hozzá, odafigyelés, tapasztalat. Eleinte tényleg rizikós.

De mondom, vagy apám tapasztalatlansága volt a probléma, vagy nem volt szerencsénk.

De az tuti, hogyha az ember elkezdi és sikerül, beindul a dolog, akkor nagyon is meg lehet élni belőle!

2017. nov. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elég sokan élnek belöle.
2017. nov. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!