Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kevésbé állatszerető emberrel...

Kevésbé állatszerető emberrel együtt élni?

Figyelt kérdés
Mi lehet a legrosszabb? Párom is szereti az állatokat, de más az értékrendünk...talán én túlzásba is viszem sokszor a tutujgatást, de ő meg gyakran nem figyel oda eléggé... Többségében én gondozom az állatokat, ha megkérem valamire megcsinálja. De fordult már elő olyasmi (egyetlen egyszer eddig) hogy mig nem voltam itthon addig lett volna szüksége az állatkának segítségre, amit hangos sírással is jelzett, párom meg ügyet sem vetett rá, mondván ő most elfoglalt, máskor is sír. Kettősek az érzéseim, mert nem ketten vállaltuk az állatokat, hanem én egyedül, és amugy mindent elnéz nekem a párom ilyen téren, de nem gondoltam volna, hogy ilyen megtörténhet...végül nem lett komoly baj, mert hazaértem, de ki tudja meddig sírt volna ott... csak aggódom hogy ebből később komolyabb konfliktus is lehet, mert pl az volt a legnagyobb majd hogy odapiszkított szerencsétlen jószág erölködés közben, és mig haza nem értem, addig sz.arszag volt...de az fel sem merült hogy vajon mi történt a kutyussal (mert kiskutyáról van szó) Volt már valaki hasonló helyzetben? Túlreagálom?=S

2016. dec. 14. 10:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
Jó hát te vagy menj pszichológushoz, vagy szülj mgadnak gyereket, mert láthatóan pótléknak használod az állatokat, konkrétan azért is aggódsz ha nyög sz.rás közben, ez már bőven nem normális.
2016. dec. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
23%
Osztom az első véleményét. A szulj gyereket ajánlanam, mert nincs veled baj.
2016. dec. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Elnézést, lehet hogy én nem fogalmaztam elég világosan, de nem azért sírt mert kakált, hanem azért kakált be, mert beszorult a feje, és annyira erölködött szegény hogy ki tudjon szabadulni.
2016. dec. 14. 11:05
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

Szia.

Én is ilyen vagyok. Sokan nem értik és hülyének néznek, de nem baj.

2 és fél éve vagyunk együtt a párommal, fel éve kaptam tőle egy kutyát, együtt éltünk akkor 3-4honapja.

Lakásban, tehát az elején sokszor pisilt és kakilt be és sokat sírt.

Első két nap ő is szerette a maga módján.

Aztán egy hetet laktunk együtt és osszevesztunk a kutyan, külön is költöztünk és össze is vesztünk.

Nekem a párom a világ közepe, de lattam hogy nem lesz jó ott a kutyának. A kutyat választottam, illetve magamat. Mert tudta mennyire szerettem a kutyat és neki nem kellett a kutya egy hét után.

Aztán rá pár hétre kibekultunk.

Azóta is veszemedtunk már a kutyán, de Kösz az az álláspont hogy kertes házat keresünk és kinti benti lesz. Ahogy most is az.

Most már, hogy szobatiszta neki is jobban tetszik..

De olyat nem csinalt volna, hogy ha sír nem figyel rá.


Mások az emberek , van aki negsimogatja a kutyat és szalad kezét mosni , van aki együtt alszik vele.


Nem tudnék együtt élni olyannal akivel ennyire mások vagyunk. Kompromisszumot kell kötni..

2016. dec. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó vagyok.

Én nem akarok mév gyereket, sőt most el sem tudom képzelni.

Kérdező, gondolj bele aki egy állatra nem tud figyelni az egy gyerekre sem tud.

Tudom, hogy más (valakinek biztos :D ), de a felelősség itt a lényeg.

2016. dec. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
De! Világosan fogalmaztál. Menj el dolgozni állatmenhelyre, ott kiélheted magadat, de otthon ne gyerekpotléknak tarts állatot.
2016. dec. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%

Nem reagálod túl.

Én pl imádom a kutyákat,nekem egy kutya nem csak egy kutya hanem egy családtag, szerencsére nekem a párom is ezen a véleményen van így nálunk ez nem fordulhatna elő.

2016. dec. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

Tehát vettél egy kutyát magadnak. A párod nem hajlandó foglalkozni vele. Nem is értem hol a probléma.

Ha a párod magának vesz állatot és nem foglalkozik vele az nem felelős állattartás.

Pont emiatt nem ajándékozunk állatot. Nem várhatod el tőle, hogy a TE jószágod tutujgassa. Nem ő vállalta. Persze az felmerülhet aggályként, hogy a beszorult fejű jószágot kiszabadíthatta volna, de ha tényleg szokott egyébként is sírni a kutya nem tulajdonított neki különös figyelmet, valamint, ha ő sincs otthon akkor mi van? Ha akkor szorul be a feje mi történik. Nekem a kérdésből az jön le, hogy te nem vagy felelős állattartó. Neki azért nincs, mert nem tudná felelősen tartani.

2016. dec. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%
Miért pontozzatok le azt aki egyet ért a kérdezővel? Nevetséges 😁😁😁😁
2016. dec. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%

Hát ezt én sem értem :D

Nem kevesen vagyunk úgy a kutyákkal,hogy az életünk szerve részét képezi.

Ráadásul nekem gyerekem is van, szüljek talán még párat és akkor majd nem használom pótléknak a kutyát vagy ezt mégis,hogy gondoljátok?

Vagy mennyek pszichológushoz ahogy az első javasolta mert imádom az állatokat és elvárom,hogy akivel együtt élek az próbáljon meg segíteni rajta ha baja van?

Ezen az alapon a sok nevelőapa is nagy ívből tojhat a gyerekre,mert nem ő csinálta...

De jó,hogy nem szoktam ilyen emberekkel találkozni a való életben.

2016. dec. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!