Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egérprobléma a lakásban, ugye...

Egérprobléma a lakásban, ugye nem fognak megharapni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egerek költöztek a lakásba. Próbáltam már számtalan módszert az elfogásukra pl egérragasztót, de nem mentek bele, pedig egy csomó kaját tettem a ragasztóba. Akkor ott volt még az egércsapda, de az se jött be. Végső megoldás az egérméreg.


A kérdésem az, hogg ugye nem fognak rámmászni éjszaka? Vagy ha rám is másznak akkor nem fognak megharapni, igaz?



2017. nov. 28. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Nyugi nem fog rád mászni, megharapni meg pláne. Megtaláltad, hogy hol mennek be a lakásba? mert oda kellene tenni ragasztót. Nincs valamelyik ismerősödnek macskája? Az a leghatékonyabb, nekünk van a házban macska, ha betéved egy egér, szegény hamar elpusztul.
2017. nov. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ennyire rafinánsak akkor szerintem nem ártana kihívni szakértőt.Az pikk-pakk adna nekik :D
2017. nov. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem fognak.

Nálunk kétszer tévedt be egy-egy, az egyiket csapdával tudtuk megfogni kb. egy hét után, a másikat pedig élve fogtuk be, de az is időbe telt. Viszont azon kívül, hogy egyszer véletlenül megláttuk, addig, amíg bele nem kerültek a csapdába, egyáltalán észre sem lehetett venni, hogy ott vannak a házban.

Viszont sem a ragacs sem a méreg nem túl humánus megoldás...

2017. nov. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)) sajnos szakértő nincs a közelben és macskát se igen tudok hozni mert a kutyák nem tűrik meg és itt a macska nyiffanna ki. A kutyák pedig nem férnek be a bútorok közé, így nem tudják elkapni az egeret.


Hu, remélem tényleg nem mászik rám, mert az ágyam alatt motoszkál és eléggé idegesítő.

2017. nov. 28. 21:56
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem humánus de nem tesz boldoggá, hogy összemászkálnak mindent. Van így is elég belőlük.
2017. nov. 28. 21:57
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy üres petpalackból könnyen készíthetsz egércsapdát:

[link]

Tégy bele valami illatos csalit, például sajtot. De ez a bolti csapda is bevált:

[link]

2017. nov. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Oltó Elemér válasza:

Megvárják mîg elalszol aztán leeszik a lábad aztán kipakolják a lakást!!!

Sokkkkkal de sokkkal jobban fél mint te

2017. nov. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Oltó Elemér válasza:
100%
Vagy tanîtsd meg főzni...a lecsó cimű mesébe bejött
2017. nov. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ágy alatt motoszkál oda kell tenni a ragasztót. A fal mentén szokott közlekedni, oda a fogót. Az újfajta mérgek nagyon jók, nem tudom mit tesznek bele, de imádják az egerek. Ez mind jó módszer a kiiktatásukra.
2017. nov. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Megharapni, rádmászni nemigen. Összeszarni mindent, az edényektől kezdve, az evőeszközös fiókon át a törülközőkig és a ruhákig, na az már más dolog.........


Nálam mindig szokott lenni egér, többször sikerült már fogni "puszta kézzel", de nem mindig vagyok ilyen szerencsés. Én is rengeteget szenvedtem, a "mesebeli" csapós egérfogóbóimból kiette a csalit. Csak a ragasztó vált be a legjobban, habár elég embertelen. Először sokat kiraktam, falak mellé, szekrények közé, napokig rájuk se nézett. Aztán egyik szekrényt kinyitva megcsapta az orrom a tömény egérszag, raktam oda is pár ragasztós csapdát, hát másnap este két dögöt is fogott.


Annyit tudok mondani, hogy még több ragasztós csapda, kitartás, nameg hogy a diót kifejezetten szeretik.

2017. nov. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!