Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nyáron lesz egy csüngőhasú...

Nyáron lesz egy csüngőhasú törpemalacom lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

1 Van két kutyám egy mentett ő ilyen spicc méret meg egy németjuhász a németjuhász csak a macskákat nem szereti bármilyen más kutyával elvan.

2.szabadon lenne a kertben és lenne egy nagy helye ami télen szalmázott nyáron hideg oda be tudna menni.

3.kell valamilyen oltás neki?

4.mit adjak neki enni hogy ne hízon el?

5.az igaz hogy a fiú agresszívabb?

6.lehet sétáltatni is?

7.Azt hallottam még a kutyáknál is okosság szóval tanítani is lehet?

8.és azt megtanulná ha a kért végbe teszek egy alomtálcába vagy homokot hogy oda kaki jön?

9 nagyon túr?



Tényleg szeretném és mindent meg szeretnék tudni róla. Van már 2 kutyám egy benti cicám és 3 nyuszim is szóval lenne rá időm.


2017. dec. 16. 06:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom, mi hogyan tartjuk őket.

2 malackánk van, egy fiú és egy lány. Bár ők nem fajtatiszta vietnámiak, nyolcadrész vaddisznóvér van bennük.

Egy kb 4x3-as óljuk van, ahová éjszakára be vannak csukva, nappal ill csak ha jó idő van, szabadon vannak. Az ólban végzik többnyire a dolgukat is(az egyik sarokban). Az ól egy fedett téglaépület. Nagyjából egyharmada szalmázott kis kuckó. A többi részében fűrészpor van. Ebben a részben kapnak enni, inni is. Korpával és gazdaboltokban kapható eleséggel, valamint zöldségekkel, néha egy kis gyümölccsel etetjük őket. Az almát imádják, ezeket inkább nasiként kapják kézből. Napi 2-3 alkalommal esznek. A kislány sokkal barátságosabb, vakarásznivaló kis dög. A fiú kicsit tartózkodó, de őt is lehet simizni. Egyikük sem agresszív. Csak külső- és belső parazitaellenes oltást kapnak, ill gyógykezelést ha megbetegszenek, ami eddig egyszer fordult elő, de az is csak egy hasmenős vírus volt.

Ha kinn vannak, kakilnak az udvarba is, de ugyanúgy felszedem, mint a kutyák után. Nem okoz gondot.

Ha a kutyák jólneveltek és tilthatók, akkor velük sem lesz probléma. Nálunk az elején nem túlságosan örültek nekik a kutyuk(egy tacskó és egy dobermann), de ma már sokszor összebújva alszanak.

Taníthatóak klikkerrel és egy jól kiválasztott jutifalival. Nálunk a kiscsaj nagyon együttműködő, a kan kevésbé.

Amúgy nagyon mókás állatok. Szeretnek labdázni, ha kinn tevékenykedünk az udvarban, jönnek utánam, érdekli őket mit csinálok. És nem uolsó sorban jó házörzők is :D. Dühös röfögéssel rohannak a kapun belépő idegenek felé.

Én sétálni nem viszem őket, de videón láttam már, hogy lehet. A mieink nem igényelték sosem, a kapun sem mennek ki, ha netán nyitva van. Remélem tudtam segíteni :-) Nem a mai divatos sötétzöld elvek szerint tartjuk őket, de én biztos vagyok benne, hogy boldogok a malackáink.

2017. dec. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.Remélem sokáig fognak még élni a malacaid :D
2017. dec. 16. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!