Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyikek a díjugratás típusai?

Melyikek a díjugratás típusai?

Figyelt kérdés
amennyit tudsz.*-*
2010. jún. 5. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Annyira nem vagyok otthon benne, de van a rendes 12-14 akadályos, ahol alapidő van (1 verőhiba 4 hibapont), vannak stílus versenyek, magasugratás, szinkron ugratás, mikor "tükörbe" lovagolnak a lovasok ugyanazon a pályán. Millitary része is a díjugratás, illetve a durvábbik változata a cross country, ahol fix terepakadályokat kell ugratni. Sajnos a kategóriákat nem tudom jellemezni pl B1, B2. Nézz utána barátod a google!
2010. jún. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm.(:

én erre gondoltam: hibaidős verseny, vadászugratás, kitartásos magasugrás, korlátugratás stb.

2010. jún. 5. 11:08
 3/4 anonim válasza:

hát nagyonalap szinten vannak ugye a póniklubos versenyek, pkx (csak x-ekből álló pálya), pk1 (bonyolultabb, meredekekkel, oxerekkel, stb), pk2(macskaköröm), pk3, de a pk3mat ritkán szokták rendezni, és ugye van a póni1, póni2 és nagyló kategória. ezeket általában vagy hiba-idősnek vagy összevetésesnek írják ki. a stílusversenyt is ilyen pályákon rendezik. Felsőbb kategóriákban vannak ilyenek már h kitartásos magasugratás (puissance), aminek az a lényege, hogy az nyeri, aki a legmagasabb akadályt ugorja meg verőhiba nélkül. a vadászugratásról kb annyit tudok h semennyit, sztem köze lehet a militaryhoz. nemtudom. korlátugratásról még nem hallottam..

a hiba-idős versenyben magától értetődően az nyer aki a leggyorsabban legkevesebb hibaponttal megy végig a pályán. lehet összevetéses vagy összevetés nélküli, az összevetés is lényegében egy hiba-idős verseny, mert a cél ugyanaz, csak ugye az összevetésbe csak azok a lovasok jutnak be, akik az alappályán hibátlant mentek.

2010. jún. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm.^^
2010. jún. 7. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!