Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » S O S! Egy kistermetű papagájj...

S O S! Egy kistermetű papagájjal több gond van, mint egy nyúllal?

Figyelt kérdés

2018. márc. 5. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Nekem volt sokféle kistermetű papagájom, pl hullámos papagáj, meg kis lógófülü törpenyulaim is, egyikkel se volt különösebb gond, szerintem a papagájt kényelmesebb tartani, mert adsz neki kaját meg vizet meg van benn neki csőrkoptató aztán el van magának egész nap. De én a nyuszit jobban szerettem mert azt lehetett simogatni meg kiengedni a kertbe (nálam sose volt ilyen gond de szerintem előtte nem árt jóllakatni nehogy hirtelen jóllakjon nedves fűvel és hasmenése legyen) játszani vele. Ha bármelyiknek a tartása gondot jelentene neked, akkor szerintem meg se vedd.
2018. márc. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Több.

Egy papagáj jóval intelligensebb egy nyúlnál, napi szinten kell neki 5-6 óra foglalkozás. A "becsapom a kalitkába oszt jóvan"- tartású madár egykedvű lesz, depressziós és viselkedésében is problémák merülhetnek fel, főleg ha egyedül tartod.

A papagájnak minden nap szüksége van mozgásra, egészen kicsi korától, hogy a nagy repülőizmok rendesen kifejlődjenek. A magányosan tartott madárnak a gazda a párja, nagyon ragaszkodik hozzá, szinte egész napos elfoglaltság egy papagáj tartása.

2018. márc. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
67%

Egy papagájnak nagyobb felelősséget kell vállalni, mint egy nyúlnak. Gondolj bele, hogy mit csinál egy papagáj? hullatja a tollait, állandóan hangos, és venni kell neki kalitkát, és dekorációkat, hogy ne unatkozzon. A kissebb kalitkát már el is felejtheted, mert nem szereti, ha nem tudja a szárnyait felemelni. Főleg azokat a kalitkákat szeretik, amiben tudnak repülni, de az már méregdrága. És főleg társaságkedvelő, nem szereti, ha egymagában egyedül él bezártságban. Plusz több esélye van, hogy megszökjön, ha ki akarod takarítani (minimum havonta) a kalitjáját.

Egy nyúllal viszont? Csak venni kell egy párnát, almot, és egy tálat. Akár garázsban, udvarban is tarthatod, vagy esetleg a házban. Ha háziasított (tehát tenyésztett) nyulat veszel, akkor mégkevesebb a gond. Meg persze etetni kell normálisan, de lehet az bármi: zöldség, gyümölcs, nyúltáp. Én nekem anno kinti nyulaim vannak, és sokkal kevesebb felügyeletet kell igényelni, mint a papagájaimnak. Van egy zárt kerítés, amin nem tudnak kimenni, és boldogan élnek, amíg meg nem halnak. Már gondolkodtam rajta, hogy el is adom a papagájokat, mert nagyon idegesítőek. Szóval a nyulakkal kevesebb a gond.:)

2018. márc. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A papagáj sokkal tisztább, és hely se kell neki annyi
2018. márc. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
53%
Nekünk van egy kis hullámos papagájunk. Imádjuk. Delután háromkor engedjük ki a kalitkából, szereti a társaságot, beszél is. Idő, és türelem kell hozzá, ha barátságos kis madarat szeretnél, de megéri. A nyuszik tartását nem igazán ismerem. Madarak után minden nap porszívózni, kalitka alját takarítani, én egy héten egyszer szoktam. Röviden ennyi ...
2018. márc. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!