Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen emberközelben is élő...

Milyen emberközelben is élő vad állatok vannak amelyekkel össze lehet barátkozni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nem házikedvenc és gazdi, hanem csak barátok, akik néha találkoznak. Van egy vad macska a környéken, akivel az utóbbi időben összebarátkoztam. Eleinte tőlem is félt, de miután megszokott engem elkezdtem neki ennivalót adni, aztán egyre jobban összebarátkoztunk, már a házba is bejárkál ha enni kér, ezt nyávogással jelzi. Volt, amikor felfeküdt az ágyra és ott pihent egy kicsit. Nem találkozok vele túl gyakran, csak néhány naponta ellátogat hozzám. Körbejárkál engem, megsimogatom, adok neki egy kis ennivalót és elmegy.

Hasonló barátságot milyen állatokkal lehet kialakítani? Olvastam, hogy volt egy kislány, aki egy hollóval barátkozott össze. A holló mindig hozott valami apró tárgyat (legót, gyöngyöt, érmét és hasnoló pici tárgyakat) és a kislány adott neki az uzsonnájából cserébe.

Nem ilyen extrém esetekre gondolok, mint például az erdőből a rókával, hanem csak ilyen hétköznapokban is megtalálható állatokkal akiknek nem teljesen ismeretlen dolog az ember.

Segítségeteket köszönöm!



2018. jún. 8. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:

A vadmacska és a róka néha-néha csinál ilyet. A farkas is, de az Magyarországon nem él. Igen, a holló is ilyen, néha a varjú is. Azonban ezek nagyon ritka és kivételes esetek. Én hallottam már olyanról is, hogy valaki egy vadkannal összehaverkodott.


Az a vadmacska valószínűleg nem is vadmacska, hanem egy elvadult házi cirmos. A vadmacska nem áll szóba az emberrel. Ha mégis, akkor nagyon különleges eset a tiéd. Ha még nyávog is neked, az azt jelenti, hogy nemcsak elfogad, de igényel is téged. A felnőtt macska ugyanis nem nyávog, csak a kismacskák az anyjuknak, ha gondoskodást várnak.

2018. jún. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én kb 20 éve egy kék szinű gumigyürűvel elellátt postagalambal voltam igy.

Nyuszijaim búzát és kukoricát kaptak a nyúltáp mellett.Hobbyból voltak.(Állattenyésztő akartam lenni,végül az lettem)

Jó 5 hónapig naponta többször repült be az udvarunkra,tavasz-nyár időszakba.Annyit sikerült kinyomozni a származásáról hogy nem a szomszéd tenyészetéből volt.

2018. jún. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Róka nagyon rászokott anno a macskatálra, várta mi lesz benne, nem mondom, megsimogatni azért nem lehetett, de egy év után esténként már egy méterre volt ott mellettem, mikor locsoltam, matattam a kertben, stb. Jövő évben meg a kis rókák szétmarcangolták a teraszon a papucsokat, rendetlenséget csináltak, simogatni azokat se lehetett, túl félénkek voltak.
2018. jún. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazad van, lehet ő tényleg egy elvadult házi cica.

Viszont az biztos, hogy nagyon okos is, mert sikerült megtanítani neki két dolgot: hogy a cic-cic a hívószó, a sicc és esetenként a finom lábdobbantás a küldőszó.

2018. jún. 8. 21:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Állítólag a vörösbegy elég szelíd tud lenni,ha lisztkukaccal eteted.
2018. jún. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!