Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a kutyafajták,...

Melyek azok a kutyafajták, amelyekkel nem érdemes őrző -védőzni?

Figyelt kérdés

Nyílván nem az evidens kutyákról kérdem labrador, golden stb ...

Hanem amelyiknek erős öv ösztöne van és azzal csak rontani lehetne. Például a kaukázusi juhászkutyarol hallottam, meg a komondorról. Hovawarttal érdemes? Láttam egy tenyésztőtől,hogy ő öv zik, de olvastam azt is, hogy vele se annyira célszerű.



2017. nov. 19. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

A nagytestű pásztorokkal nem szabad (mint pl. a kaukázusi, komondor, amit írsz).

A hovival lehet, sőt érdemes.

2017. nov. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Hovival kifejezetten érdemes.


Azt sem mondanám, hogy a pásztorokkal sem szabad. Inkább attól függ, hogy mi a cél. Ha a sok hektáras területet és a nyájat kell védenie betörőktől, és nem viszed emberek közé, akkor érdemes vele őv-zni. Ahogy szoktak is valamennyi tréninget rakni a munka kaukba. De ha nagyon tudatos, tapasztalt gazda vagy, akkor sem ártasz vele. Van IPO-s vizsgás kuvasz is itthon. Viszont ha családi kutyát és szimpla házőrzőt akarsz, akkor nagyon nem érdemes ezt a részét feszegetni.

Más ilyen fajtacsoport nincs.

2017. nov. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

A pásztorok. pl.: káj,kau,kangal,sarplaninac,komondor,kuvasz stb.


Hovawarttal érdemes.

2017. nov. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Yorki és a társai macska méretű kutyákkal se.
2017. nov. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, értelmes magyarázatot is tudszberre adni?
2017. nov. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Bőven nem tudja kivitelezni, mint egy nagyobb testű kutya. Én nem a tacsira meg a foxira és a társaira, hanem a yorki csivava, pincser és társai divatkutyákra. Kicsit tud ugran, nem tudja “leteríteni se” az áldozatot/ támadót, jó hogyha akkorara tudja nyitni a száját, hogy bokán tudja harapni. Illetve ha mégis, kb körberöhögi mindenki, egy rugással elintézi a támadó. Ez csak az én véleményem. Nyilván más nem így gondolja.
2017. nov. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Az nem jutott eszedbe, hogy az őv-t nem csak emberek legyilkolására lehet használni, hanem arra is, hogy a kutya levezethesse az ösztönenergiáit és hogy a gazda még jobban kézben tudja tartani?
2017. nov. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
De eszembe jutott, de nem embert akarok gyilkolni. A kistestű kutyáknak is van bőven más sport amit tudnak csinálni.
2017. nov. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Értem. Szóval te szabd meg, hogy ki mit csinálhat a kutyájával. De milyen alapon is? És pontosan ki is vagy te?
2017. nov. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon nem szabdtam meg, én az saját véleményemet írtam le. Nem mondtam, hogy így kell tennie mindenkinek. Nem értem miért forgatod ki a szavaimat. És ki vagy te, hogy így beszélj velem? Igen a válaszom nem teljesen kapcsolódik, mivel csak a fő kérdést olvastam el.
2017. nov. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!