Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az elővigyázatosságot igénylő...

Az elővigyázatosságot igénylő állatfajok körébe tartozó állatokhoz kell engedély?

Figyelt kérdés

Pl: strucc,óriástatu,

sörényes hangyász, méhészborz,

fossza,

disznófélék összes faja,

pekarifélék összes faja,

tevék összes faja,

guanakó,

dámok összes faja,

pettyes szarvas,

tülkösszarvúak összes faja


Meg a benett kenguruhoz tényleg nem kell engedély?


2018. jún. 10. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Hát... mivel magyarországon fosnak az állatoktól, szerintem kell.

Nekem 2 történetem van ezzel a magyar embereknek az állatoktól való félelmével kapcsolatosan:

- Az egyik rokonom vidékre költözött , s 2 tehenet szeretett volna tartani a birtokán (ami nem kis alapterületű), de ehhez annyi engedély kellett volna, hogy ennyiért más országban tigrise is lehetett volna.

- A másik: Néhány éve írtam valamennyi magyarországi állatkertnek, hogy lehet-e náluk tevéket/ lámákat (ezek háziasított állatok) etetni és/vagy simogatni, de kiderült, hogy sehol sem lehet, mert azok veszélyes (LOL!) állatok.

Én sok országban jártam már, és sokat tevegeltem Afrikában, Ázsiában és lámafarmon is voltam Németországban és Dél- Amerikában, de egyszer sem esett bajom, nem véletlenül, mert ezek HÁZIASÍTOTT (emberhez szokott) állatok.

2018. jún. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A tehénhez nem kell semmi engedély, kivéve ha tejet vagy húst akar eladni. De akkor sem a tartásához kell engedély hanem az árusításhoz, meg be kell vizsgáltatni a húst hogy egészséges-e.
2018. jún. 10. 16:01
 3/7 A kérdező kommentje:
Te hol laksz? Itt a kisgyerekek simogatják a lámákat, alpakákat az állatkertbe.
2018. jún. 10. 16:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Budapesten lakom.

14 állatkertnek írtam levelet, de egyik sem engedte meg, hogy lámákat etessünk és/vagy simogassunk.

Amúgy melyik állatkertben lehet simogatni?

Mert mi külföldi állatkertekbe járunk a családdal, sok külföldiben lehet. Magyarországon ha jól tudom, nem lehet :(((

2018. jún. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A Budapesti Állatkertben tavaly simogattam lámát. Néhány éve Nyíregyházán is lehetett. Egyebkent van Magyarországon egy Alpaka farm nevű hely, ahol szállást is adnak, és értelemszerűen alpakák élnek ott, akiket etetni, simogatni lehet. Rengeteg kisgyerekes jár oda.

Benett kenguruhoz nem kell engedély, de a legtöbb felsorolthoz úgy tudom, igen. Egyébként nem érdemes ilyeneket háziállatként tartani, akármilyen menő is lennél tőle. Otthon nem tudod nekik biztosítani a megfelelő körülményeket (a legtöbbnek), és hiába tűnnek aranyosnak, ezek vadállatok. Nem fognak úgy bízni benned és szeretni, mint egy háziállat. A beszerzésük és tartásuk bonyolult és drága, szóval ha nincs valami konkrét célod egy ilyen állattal, csak azért mert tetszik ne tarts otthon.

2018. jún. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Őstermelő vagyok amúgy is vannak állataim + telkem hozzá. Később szeretnék egy kisebb magánállatkertet. Értek az állatokhoz tudom hogy ezek nem háziállatok és nem is úgy tartanám őket.
2018. jún. 11. 08:45
 7/7 anonim ***** válasza:

"14 állatkertnek írtam levelet, de egyik sem engedte meg, hogy lámákat etessünk és/vagy simogassunk."


Ennyi állatkert egész Magyarországon nincsen. Miért kell kamuzni? Egyébként a legtöbb állatkertben van simogató.

2018. szept. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!