Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Próbáltátok már az egérmérget...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Próbáltátok már az egérmérget a patkány ellen?

Figyelt kérdés
Nekem ez vált be eddig. Azért ajánlom, aki akarja próbálja ki. A patkány a patkányméregtől vígan elvolt. Ez viszont hatásos volt.
2018. júl. 7. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Állatkínzó vagy.Elszégyellhetnéd magad, hogy még ide ki is írod.Meglátszik az emberek véleménye, mert lassan 2 hete válaszra sem méltattak.

Nem a sötét középkorban élünk.

Vannak humánus módszerek is a rágcsálók ellen.

Én és a hozzám hasonló normális érzelmű emberek nem gondoljuk azt, hogy csak egy fajnak van jogosultsága élni a földön, és ez az ember.Minden állatnak kéne élettér, de ezt az ember elveszi tőlük.

A patkány ugyanúgy szenved a méregtől, mint te szenvednél ha megennéd.Lassú, kegyetlen halállal.

De mindenki megkapja valamikor a vétkeiért a büntetését.Nem vagyok vallásos, de látom.

Olcsón lehet kapni élvefogó csapdát.Én azzal fogom meg az egeret, patkányt.Majd fogom, és a kukoricaföldön elengedem a határban.

Én így érzem jól magam, te meg ha hatalmas szenvedést okozol neki, és elpusztulva látod.

Ne válaszolj, mert olvasatlan marad.

2018. júl. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ha már ilyen szépen, és intelligensen válaszoltál elmondanám, hogy:

Egyetlen patkány milyen betegségeket hordoz és azon kívül, milyen kárt okoz az embernek és ha van állat a háznál, akkor azoknak is!

A kutya el is pusztulhat a patkány terjesztette betegségektől!!!!


Majd kíváncsi lennék, ha meglátnád azt, hogy mennyi betontörmeléket hordott fel az épületben a beton szétrágása után, mert oda rejtette el a diót a járatokba. Több százezer forintos kárt okozva ezzel a családnak!

Védjed csak őket, jogodban áll!


A viszont látásra!


Idézet a Wikipediából, de valamikor tanultuk is ezt az suliban.

"Kerettanterv az általános iskola 5-8. évfolyamára"


"Világvárosokban valóságos csapás, irtását törvény rendeli el. A világ sok városában több patkány él, mint ember. Magyarországon is nagyon gyakori."


"Eredetileg a vándorpatkány nem volt honos Európában."


"Mindenevő, súlyos károkat okoz az élelmiszerkészletekben, és betegségeket is terjeszt."


[link]


Ja, és te se válaszolj kérlek!

Főleg ne a "neked írt üzenetek-nél" Mert azonnal törlőm olvasás nélkül!

2018. aug. 12. 09:19
 3/6 A kérdező kommentje:

...és azt elfelejtettem megírni, hogy nekünk pusztult már el 12 hetes boxer kiskutyánk a patkány terjesztette leptosirózisban, annak ellenére, hogy már megkapta a védőoltást.


...továbbá a sertés és a szarvasmarha is megkaphatja ezt a betegséget!


Van különbség a kiskutya és a tetű patkány között, ugye?


Jelenleg nem tartok kutyát sem, mert nem tudom megadni neki anyagilag azt a minőséget amit egy ilyen kutyát megillet!

2018. aug. 12. 09:41
 4/6 A kérdező kommentje:

"Igen szapora faj. Nagyon korán, 8 hetes korukban ivaréretté válnak. A patkányok peteérési ciklusa rövid, mindössze 5 nap. A vemhességi idő 21-23 nap, egy kifejlett nőstény 1-23 utódot is világra hozhat, az átlagos alomméret 9-11 kölyök. Az újszülött patkányok teljesen tehetetlenek -csupaszok, süketek, szemrésük zárt- de rohamosan fejlődnek. A fiatalok szőrzete 10 napos korban kezd kiütközni, szemeik pedig a rákövetkező héten nyílnak ki. Ezután már kimerészkednek a fészekből, 21-23 napos korukban válnak le anyjuktól. Évente hat-nyolcszor is szül egy félkilós nőstény."


Mikor a patkányt megtaláltam még élt, így a felállított csapdához vittem ami véget vetett a szenvedésének.


...azt elfelejtettem ide írni, hogy a nagyobb városokban a főállatorvos által hatóságilag elrendelt patkány irtáshoz, szintén patkánymérget használnak dobozokba rakva.

Most akkor a Főállatorvos és a munkájukat végző emberek is hasonlóképpen szenvedjenek és legyen lelkiismeret furdalásuk a kihelyezett patkányméreg miatt?

Hidd el én is normális érzelmű ember vagyok mint más.

Hallottál már arról, hogy a patkány megrágta az alvó csecsemő pici kezét?...és nem a középkorban.


Az idézetekért elnézést kérek, de minek írjam le a saját szavaimmal ugyan azt, amit a Wikipediában meg lehet találni?


Nagyon régen történt:


A munkahelyemen betévedt egy veszett róka, aminek a szőre már nagyon hiányos volt a betegségtől.

Elmenni egyáltalán nem akart, és volt ott három kutya, akinek a kihelyezett ételéből fogyasztott.

Ki lett hívatva a gyepmester, aki kilőtte az állatot és elrendelte a három KUTYA elaltatását!

Az a szerencsétlen három KUTYA a betévedt róka miatt kellet, hogy elpusztuljon!


Ilyenkor mi van szerinted?

Itt is az emberek védelme miatt kellett a kutyákat is elaltatni!

A patkányt is az emberek és az állatok védelme miatt kell elpusztítani!

2018. aug. 18. 08:23
 5/6 A kérdező kommentje:

...Fontos!


A kórházakban kutyákon, majmokon és sertéseken kísérleteznek!

Na azok szenvednek igazán!

Valamint fehér, ún. laboratóriumi patkányokon is tesztelnek gyógyszereket, hogy téged és másokat is megfelelően tudjanak gyógyítani. Sajnos ez van!

...és mi a vélemény az állatkertekben sínylődő állatokról?

Vagy a cirkuszoknál lévő állatokról?

Lehetne itt sorolni napokig mi lenne a legjobb mindenkinek, az állatnak és az embernek egyaránt!


Egyébként, az a patkány az okossága miatt visszatalál oda, ahonnan elvitték!

Rendkívül jó a probléma megoldó képessége.

Egy labirintust pár perc alatt átlát, hogy hogyan jusson ki belőle.

2018. aug. 18. 08:35
 6/6 A kérdező kommentje:

Nézd meg ezeket a borzasztó fotókat, a Feröer-öbölben készültek.

A Green Peace nem tud tenni ellenük semmit!

Hiába próbálja megakadályozni!


[link]


[link]

2018. aug. 18. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!