Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az ultrahangos riasztókészülék...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Az ultrahangos riasztókészüléken kívül, tudtok-e ajánlani más biztonságos, és biztosan évekig hibátlanul működő, már nálatok bevált riasztót, rágcsálók ellen?

Figyelt kérdés

Az ultrahangos riasztóról azt hallottam, hogy egy éven belül elromlik.

Volt kutyánk és cicánk is. A patkányt a kutya tudta jelezni, de elkapni nem tudta.

A cica megfogta az egeret, de a patkányt nem emlékszem, hogy meg fogta volna.

Szóval ez a két élőlényt, anyagi okok miatt kizárhatjuk.

A szomszédból így is átjárnak a cicusok egerészni, a patkánnyal van a gond.

Köszi a válaszokat!



2018. febr. 26. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem elromlik, hanem eleve nem ér semmit, csak ugye valamivel magyarázni kell, hogy miért nem riasztja el a kártevőket. :)


Az egyetlen megoldás a csapdák vagy ha megoldható, akkor mérgek kirakása, de ha háziállatok is vannak, akkor a mérget inkább hagyjátok és a csapdákat is nem elérhető helyre rakjátok!

2018. febr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszod! (Y)

Ja, vagy nem ér semmit!

Hát ez az!

Csak reklámozzák 19-20 ezer forintért.

Ezért nem akartam venni, mert nem sok jót hallottam róla.

Sőt, nagyon drágállottam.

Az a baj, hogy olyan két mocsok patkánnyal van dolgom (valószínű már kitanultak), hogy kikerülik a csapdát a zárt helységben, és a patkányfogót is. Nem számít nekik bármilyen finom dolgot teszek rá.

De most jutott az eszembe, hogy amikor nyesttel volt dolgom, az elfogásukról készült videókat nézegettem.

Az egyik videóban megemlítették, hogy a csapdát álcázni kell, falevelekkel és apróbb dolgokkal, hogy ne legyen feltűnő a számukra.

lehet, hogy ezt fogom tenni a patkányfogóval is. Most úgy is hidegek vannak, és a nyers hús nem romlik meg könnyen, azt fogok rátenni a csapdára.

Köszönöm még egyszer!

A nyest csapdák is jó drágák, (20 ezer Ft) de azok élve fogó csapdák.

Egyik ismerősöm vett egyet, és macskákat sikerül vele fognia. Na ennyit a nyestcsapdáról.

Bár lehetséges, hogy vannak kivételek.

2018. febr. 26. 19:38
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon intelligens állatokról beszélünk.
2018. febr. 26. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!