Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért tart valaki a achát...

Miért tart valaki a achát csigát? 🐌

Figyelt kérdés

Benne vagyok egy ilyen csoportban Facebookon. És valamiért nekem nagyon tetszenek ezek a csigák, meg ahogy esznek.:DD

Viszont kivenni nem venném ki, max. kesztyűben.

Szóval ugye őket nem lehet úgy csimogatni, mint egy kutyát, nem bujos, stb. Még a terrariuma sem lehet túl szép, mert szinte mindenen átmennek, sokmindent megesznek.

Szóval achát csiga tartók, ti miért dontottetek úgy, hogy kell nektek egy csiga?



2018. okt. 23. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok. Én soha nem akartam csigát, 3 napja viszont beállítottak vele... Nézni sem szívesen nézem, még barátkoznom kell a gondolattal.... :D
2018. okt. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért, de én imádom a csigákat. A vízieket is, meg a szárazföldieket is. Szimplán csak ezért lettek csigáim. Amikor esténként több időm volt, simán eltöltöttem velük egy órát, rendbetettem a helyüket, másztattam őket a kezemen, kézből etettem őket, néztem őket. Szerintem tök jópofa állatkák! :)
2018. okt. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A csigák tök cukik:)
2018. okt. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van :) Kisfiam (6 éves) imádja az ilyen furcsa kis lényeket, ezért kapott egyet, botsáskája is van :) inkább ez legyen a hobbija, mint a tablet és társai... Eteti őket, segít takarítani, nézegeti őket, a csiga házát simogatja :) és már mi az apjával is egészen megkedveltük őket, igen gyakran figyelgetjük mikor mit csinálnak.

Igazad van, a terrárium reggelre nem lesz túl szép, és este is meg szoktam igazgatni, hogy rendben legyen, de nem.a csiga nyálka miatt, azt én nem is látok, hanem széttúr mindent és a háza is csupa kókuszrost lesz, meg a kakákat is kiszedjük amint meglátjuk. Kézbe venni nem szoktuk, csak időnként kitenni egy tálcára, abban csúszik mászik, a fiam megfigyeli (na ezen apja először kiakadt, hogy a szoba közepén mászik egy csiga :D)

Magamtól eszembe sem jutott volna, hogy csigát tartsak, kutyánk, macskánk volt régen, de egy percig sem bánom, ha neked meg kifejezetten tetszenek, akkor hajrá! :)

2018. okt. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 vikuchannel válasza:
Én nagyon szeretem a csigákat, de csak a maximum 10 centiseket, az annál nagyobbak számomra kicsit csúnyábbak, ezért kisebbre növő fajokat tartok. Aranyosan csámcsognak, csúsznak és jó érzés őket figyelni, valamint gondolkodni róluk. Egyik osztálytársam lévén (aki szintén tart csigákat) ismerkedtem meg velük. Mindenkinek ajánlom, könnyű tarthatóság miatt,
2019. ápr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem aranyosak, meg érdekesek. Nálunk a terrárium kinézetével sincs baj, egyáltalán nem csúnya, meg a csiga házát ugyanúgy szoktam néha simizni:D
2021. febr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!