Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mindenhova felmegy az eger....

Mindenhova felmegy az eger. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Mar nekialltunk az irtasnak mult heten, jelenleg is van lent mereg, de kikeszulok tole, hogy szinte MINDENHOVA felmennek. Konyhapult meg ilyesmi meg "oke"(erosen idezojelben) , ott a fertotlenito plusz eldobhato abroszt teszunk fel ejszakara. Viszont en mar talaltam doglott egeret a takaromba csavarodva es ebredtem mar arra, hogy a kezemrol szalad lefele, aztan meg arra hogy ragicsalja az agyat (fa) es nez szembe velem mikor felulok, vagy latom kiszaladni egy ruhahalom alol...ez mar finoman szolva is sok. Mar teljesen kivannak az idegeim attol hogy mindenfele egerkakat lehet latni, pedig nincsenek is sokan. Korbeborsoztam az agy minden szegletet, mert azt irtak, az elriasztja oket, de semmi hatasa. Orulnek, ha valaki tudna valamilyen megoldassal szolgalni, mert lassan idegosszeroppanast kapok...

2018. okt. 27. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Semmi kétség:

A macska a segítség!

2018. okt. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
A méreg úgy hat, hogy két hét mire óvatosságból meg merik kezdeni, újabb két hét mire hat, még újabb két hét, mire a másik egércsapat (többen szoktak lenni) is rá mer menni a méregre, ismét két hét, mire azok is döglöttek, akkor lesz még egy arra tévedt kósza egér, aki még új ott. Ilyenkor szokott az ember agyilag kikészülni, és megállapítani, hogy semmit sem ér az kva méreg. Ér az, csak beletelik sajnos két hónapba, mire látszata is lesz. Egy hét alatt még semmi nem történik sajnos, de idővel működik az. Mi több ízben is nagyon megkínlódtunk, szétrágták már az egész faházat, egy járatrendszer az egész köztes hőszigetelés, oda nem fér be sajnos a macska, ezek meg napokig elvannak a falban víz nélkül. Az ilyen elfajult egérinváziót a macska se szünteti meg két hónapnál hamarabb, most már hiába raknánk oda egyet, de hosszútávon megfékezi a kialakulását. Mi vágtunk macskaajtót, azóta ki-be jár a territórium illetékes macskája a házba, úgyhogy ha az egér lukad a falon, akkor egyből a Cirmos cica mancsai közt köt ki, nem a liszteszsákban vagy a kekszesdobozban. A macska képes napokig lesni a falat, ahol a motozás hallatszik. A vakondtúrást is addig leste, míg egyszer kiszedte belőle a vakondot. (Egyébként macskát nem lehet csak úgy odarakni, hogy na... idegen territóriumon nem kezdhet el csak úgy egerészni, ott tartózkodnia se lehet, az úgy nem működik.)
2018. okt. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Az egérirtáshoz nem értek. (a hagyományos egérfogón kívül).

DE! A rágcsálóirtó méreg, tehát az egérméreg is HALÁLOS a macskákra! Ezek a mérgek vérhigítót tartalmaznak, a macska, ha mérgezett egeret eszik ugyanúgy kínok és fájdalmak közt fog üvöltve elpusztulni, szétmarja az eleven, eszénél levő macskát belülről a méreg.

Úgyhogy MACSKÁT NE!! Ha már ilyen "jók" vagytok, hogy egeretek van, és már kiszórtátok a mérget, akkor várjátok meg szépen, amíg a méreg hat, ahogy előző leírta. Macskát ne vigyetek oda! (Ja, ha ennyi egeretek van, a macska azért egy év alatt bogarászná ki az összeset).

2018. okt. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Ezek után tudatosan macskát odavinni gyakorlatilag előre eltervezett állatkínzás.
2018. okt. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem terveztem macskat behozni pont a fent emlitett okok miatt. Valamint annyira elszaporodva sincs, kb 4-5 darab lehet de megis felmennek mindenhova.
2018. okt. 27. 16:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A helyzet az, hogy az egerek oda mennek ahol van mit enni. Nagyon oda kell figyelnetek, hogy semmi ne maradjon elő, egy morzsa se. Nálam a műhelyben voltak elszaporodva, mert a számítógép mellett rendszeresen nasizok, és gyakori volt hogy este a gép mellett felejtettem mogyorót, kekszet, sajtot. Mióta nem felejtek itt semmit valahogy eltűntek. Igaz, nekünk vannak macskáink (ezért nem is használunk mérget) de ez önmagában még nem volt garancia, hogy ne jelenjenek meg télen.
2018. okt. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem hagyunk elol semmi kajat:( Kupi sincsen sehol. Nagyon figyelek mindenre es megis. A masik szobaban fem agy van, az enyemben viszont fa, es azon gondolkoztam, nem ez az oka-e annak, hogy nalam feljon az agyra? Mert a masikra meg egyszer sem ment fel.
2018. okt. 27. 17:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó hülyeséget írt a válaszoló, hogy hetek kellenek ahhoz, hogy elpusztuljon az egér.

Eszik a méregből, 2-3 nap múlva halott!


Amúgy én mérgeztem macskák mellett, mégsem lett egyiknek sem semmi baja. Nem hülye a macska, hogy a kábult egyedeket levadássza.

2018. okt. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a te macskádnak szerencséje volt, de olvasgass kicsit, hogy hány macskának meg nem!
2018. okt. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!