Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A nyuszim mindenhova bogyózik,...

A nyuszim mindenhova bogyózik, hogyan lehet szobatisztára nevelni?

Figyelt kérdés
1 hónapos a nyuszim, nincs ketrece(barátnőm kapott pár hónapja egy nyuszit és neki sincs ketrec, viszont az elejétől neki szobatiszta), de nekem mindenhova bogyózik, egyedül pisilni jár vissza. Lehet tenni valamit ez ellen? Mert bezárni nem szeretném és nem is használ, mert a nagyobb nyulam mindig be van zárva, és ha kiengedem pár órára akkor is bogyózik mindenhova.

2013. aug. 29. 01:15
 1/7 anonim ***** válasza:
nekünk is volt nyuszink .. mikor kiengedtük (vagy véletlenül kinn felejtettük :D) akkor ő is mindig az ágyra bogyózott.. leszoktatni nem sikerült..mondjuk őt nagyobb korában kaptuk, a kicsiket szerintem még lelehet szoktatni róla :)
2013. aug. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
2013. aug. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alicecsajszi válasza:
A nyuszit figyelni kell és amikor látod h bogyozni akar fogd meg és vidd arra a helyre amit kijelöltél nyuszi wc nek és tedd le. És egy darabig tartás ott
2013. aug. 29. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

De az is segíthet, ha látod bogyózni akar (félreértések elkerülése végett, s magyarosan írva szarni) akkor gyorsan kezdj el a nyuszi mellett egy kést élezni, miközben beszélsz a jószághoz, hogy nem baj (bodri, mirci, tapsi, stb ide a nyúl nevét helyettesítsd be) nem sokáig marad így. Lassan felhízol, és irány a tepsi. Burgonyakrokettel tálalt sűlt nyúl leszel, a bundád egy fél pár kesztyűt kiad. Hízz ..... <- nyúlnév, hízz szépen. Apuci már feni a kést is. Látod?

Nah erre a nyúl nagyon meg fog ijedni, és megigéri neked, hogy többet nem szarja össze a lakást, csak hagyjad meg a bundáját, meg hogy hagy ne kelljen már megsülnie. Szeretné megélni a békés nyugdíjas éveit. Vigyázz azért ilyenkor vele, mert rafinált vadállatok ám. Néz azzal a plüssmacis gombszemeivel, mozgatja az orrát is, mintha szipogna, sírna. Adja a riadtat. De ez csak a látszat, légy határozott, mert könnyen megeshet, hogy arra gondol hogy: csak fordulj el egy pillanatra, a torkodnak ugrok, s ahogy a tvben láttam a nagy sárga alapon fekete csíkos macskától, úgy haraplak ketté.

2013. aug. 29. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az enyém is bogyózik, de azt olvastam, hogy a bogyóit nem képes egy helyre tenni, azt bárhol elhagyhatja. Nálunk van benti kis ketrece, és abba pisil, meg abban van a legtöbbet, de néha ígyis rápisil az ágyra...hiába szokatjuk a ketrecbe :) Bár ezt előtte egy jó nagy adag bogyózással kezdi, szóval sokszor megelőzhető a baj:D Egyébként hogy érted, hogy nincs ketrece? Hát hol alszik? Egész nap szabadon mozog a házban? Nálunk csak úgy lehet kiengedni, ha figyelünk rá, mert amúgy mindenhova felugrik, mindent megrág!
2013. aug. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én kipróbáltam az előbb a 4-es válaszoló módszerét és tényleg bevált! Azóta elég ha csúnyán nézek a nyuszira és már egyből rohan bogyózni a nyúlalomba :)
2013. aug. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szoszicsaj75 válasza:
Az én nyuszim lassan 3 hónapos, és egyetlen balesettől (az ágyra pisilt) eltekintve gyakorlatilag szobatiszta. Elvétve előfordul 1-1 bogyó, amit elhagy, de nagyon ritkán. Ő eleve úgy került hozzám, hogy szoktatva volt az alomtálcához, de így is kellett néhány nap, hogy bogyózni is oda járjon. Azt úgy értem el, hogy ha kint bogyózott őt is és a bogyókat is beraktam az alomtálcába, így hamar megtanulta. Türelemmel és következetességgel hozzá lehet szoktatni, mivel a nyuszi rendkívül tiszta állat.
2013. szept. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!