Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel védekeznétek hatékonyan,...

Mivel védekeznétek hatékonyan, legálisan magatoknál tartható valamivel (paprikaspay kivételével), ha 3 kaukázusi támadna rád, a kishúgodra, és a nem épp nagytestű kutyádra?

Figyelt kérdés

Nem rég ránk mozdultak, és hajszálhíján úsztuk meg. Annyira rámenősek voltak, hogy biztos voltam benne, hogy gyilkoló üzemmódban voltak. Kb. másfél-két km-en teljesen nyugodtan viselkedtünk, nem is törődtünk velük, de nem tágítottak, tiszta szerencse volt, hogy egy facsoport került közénk, mert akkor látatlanban bele tudtunk húzni , utána meg eszeveszett spuri, ahogy az izmaink bírták. Biciklivel voltunk, köztünk meg a széles kanális. Akkor estünk pánikba, amikor úticélunk felé is, visszafelé is közeledett a híd (kénytelenek voltunk a cél előtt visszamenni, hátha addigra feladják), de közben is meg-megálltak eldönteni, hogy párhuzamosan üldözzenek tovább, vagy ússzanak át. Szerencsére az előbbit egyszerűbbnek találták.

Használtam már paprikasprayt, és 50%-osnak mondanám. Ilyen kemény és szilárd jellemű kutyáknál nem sokat érek velük, főleg, ha hárman vannak, nem túl kivitlezhető, hogy időben (amíg még élünk) megkapják.

Gondolhatjátok, hogy ezentúl elkerüljük azt a helyet, csakhogy számtalan helyen, ha nem minden szóba jöhető útvonalon el kell haladni ilyen kutyák mellett (kaukázusi mindenütt van, mert baromira nagy divat lett, és sokszor roti is, mind elidegenítve). Ez az eset felhívta a figyelmem rá, hogy eddig csak mázlink volt, hogy nem futottunk máshol is ilyen kelepcébe. Bezárkózni nem akarunk a kutyáinkkal. Jogunk van a rendes kutyatartáshoz, és nem akarunk neurotikus kutyákat a saját házunkban.

Feljelentés, satöbbi, nem jöhet szóba, túl sok ilyen hely van, és ezzel amúgy sem törődik az önkormányzat. Önvédelmi tapasztalatok érdekelnének.

Nagyon köszönöm mindenkinek, aki érdemileg hozzászól, ill. élt már át kutyatámadást, és elmeséli a történetét, ez is segítség.


2010. aug. 28. 00:07
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Szerintem a paprikaspray nem sokat ér a kutyával szemben,mert a kutya ingerküszöbe nem olyan mint az emberé.

A vizslám úgy zabálja az erőspaprikát,hogy rossz nézni.

vegyél DEFENOLT ! Az jó cucc

2010. aug. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kipróbáltad már, vagy tudsz olyat, aki igen? MILYEN helyzetben? Biztosra akarok menni.

Több helyen is arról számoltak be, hogy nem lehet teljesen megbízni benne. Láttam olyan helyet, helyzetet, ahol poénból fújták magukra az emberek, és sikerült leküzdeni a hatását.

2010. aug. 28. 00:42
 3/13 A kérdező kommentje:
Többiek is! :) Nem csak fegyverkezési ötletekre vagyok kíváncsi, aki olyat tud, ami kézfejet, karokat, nyakat, stb. véd, felnőttet és gyereket egyaránt, mert van olyan méret is, sőt, az elsődleges lenne számára, az szintén írjon! Komolyan napi szinten felhasználnám. Védekezésre véleményem szerint nincs sok esély több kutyával szemben, ha azok rögtön testet (inakat, főbb ereket) érnek, addig is meg kell úszni..
2010. aug. 28. 00:49
 4/13 MME ***** válasza:
100%
A gyerek-kérdésre nem tudok választ adni... De van pl. húsvágó üzemhez készült védőruha, felnőtt méret, de nem komplett testvédő.. Talán alkalmas ilyenre is. :)
2010. aug. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Az egyetlen baj az volt, hogy futottatok!A kutya egy vadászi gépezet és te így jobban felkeltetted az érdeklődését azzal, hogy futottál.Ha jön feléd a nagy kutya/kutyák akkor nyugodtan állj egy ház falhoz hátadat nekitámasztva és akkor így nem tud leteperni.Ha feléd közeledik akkor fogj meg egy iskolatáskát vagy egy kicibrározott kabátot és emeld fel így nagyobbnak tűnsz ha meg már odáig jutott/jutottak, hogy harapdálják a ruhád akkor feküdj le gombóc alakba és kulcsold össze a kezed a tarkódon.Így véded a belsőszerveidet és ha megunják mert azt gonolják, hogy "Öcsém ebben nincs semmi érdekes" és elmennek akkor nyugodtan áljj/álljatok fel és sétáljatok tovább.
2010. aug. 28. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Engem egyszer Tokajban hazáig kergetett 8 kóbor kutya.

Én csak bicikliztem :) ezek meg futottak utánam.

Tekertem mint az állat, nagyon para volt, aztán a házhoz értem, bringát ledobtam a földre és berohantam a házba. Aztán hamar elmentek :)

2010. aug. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Figyu, ez itt egy komoly támadás volt. Már leírtam, hogy majdnem 2 teljes kilóméteren át halál nyugisan haladtunk, és baromi lassan. Nem hatotta volna meg se a spray, se síp, se kiabálás, miután a határozott magatartásra rá se bagóztak. Erre kár vesztegetni a szót. Akkor kezdtem pánikolni, amikor nemhogy nem fordultak vissza, miután kisebb túrát tettek velünk, hanem még a híd is egyre közelebb került hozzánk. A hídtól néhány m-re sikerült lelépni, akkor már menekültünk, mivel nem vették észre, mire felfoghatták vona, már a part menti erdős rész eltakart minket. Ha nem menekülünk, szépen összetalálkoztunk volna a hídnál. Szerintem ennél jobban más se tudta volna csinálni.
2010. aug. 28. 02:39
 8/13 A kérdező kommentje:
Ezeket a technikákat én is ismerem, de nem igazán válik be, ha három 80-100 kilós kutya támad. És ez ugye izom. Én meg egy 19 éves lány vagyok... És ha falkában vannak, akkor egymást hergelik. És közben védd a 11 éves húgodat meg a kutyádat, mert ugye nem fogod magzatpózba csavarodva végighallgatni, amíg velük foglalkoznak. Ráadásul nem igazán tud az ember védő-pozícióban maradni, ha egy ilyen kutya úgy gondolja, hogy megmozdít. Ha ilyen kutyákra hatna a magabiztos, határozott fellépés, vagy a riasztás, v hasonlók, akkor most nem írtam volna segélykérő kérdést. Még egy hozzáértő sem tudta megmondani, mi a helyes viselkedés, csak azt, hogy halálig védekezés, mert ez nem az a fajta kergetés volt... De köszönöm a hozzászólást.
2010. aug. 28. 02:57
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Velem is volt egy hasonló helyzet csak annyi eltéréssel h én a párommal mentem és 2 roti volt.

Teljessen lakatlan terült meg minden..

Én fogtam magam és elkezdtem telefonálni ismerősöknek h hogy vannak meg ilyenek csupán stressz oldásból.

Egyszer csak párom mondta h azonnal tegyem le a telefont és lassan húzódjak egy fához.

Hát pehemre csak olyan fa volt a közelben amire ha kényszerítettek volna se tudtam felmászni.

Párom kicsit arrébb volt és a kutyák bekerítettek morogtak,vicsorogtak,ugattak..

És mikor az egyik kutya közelebb jött eszembe jutott h olvastam valahol h a kutákat a hangos zene is elbizonytalaníthathja, szóval fogtam magam és bekapcsoltam egy jó hangos zenét és elkezdtem telefonnal a kezemben kalimpálni mint egy hülye és bőgve még énekeltem is mert egyre közelebb jöttek.

Na amiklor a refrén következett az egy elég durva rész még hangosabbra tettem és láss csodát a kutyák elmentek.


Na szóval ebből azt akartam kihozni h valami hangos dolog is elriasztaht 1-2 kutyát.

Vagy pedig ha van valaki melletted akkor vele is beszélj feltűnően hangossan és magabiztossan.


Remélem tudtam segíteni!:)

2010. aug. 28. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

amúgy kilométer...

Utolsó kettő: nektek is köszönöm a történetet :)


Nekem van egy olyan érzésem, hogy mivel egy kutya is volt velünk, nem ez lett volna a vége. A kutyámat biztosan megtámadták volna, meg sem álltak volna mélázni, hogy vajon ezek megfutamodnak-e, jó buli-e kikezdeni velük, nem torpantak volna meg vicsorogni. Ha kutyával van az ember, akkor más a sztori. Tudom a forgatókönyvet, mert már volt két halálos támadás a kutyáim ellen. Azok azonnal, gondolkodás nélkül támadtak, az egyiket két férfival is alig sikerült leállítani, pedig megfogtuk, ütöttük, rúgtuk, de nem érdekelte. Ilyen állapotban nincs nekik se isten, se ember.

2010. aug. 28. 03:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!