Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Egyéb kérdések

A kérdés
VargaViktor98 nevű felhasználó kérdése:

Papagáj és degu élhet együtt?

Van egy öreg, magányos papagájunk, és egy szintén magányos degunk (mókushoz hasonlít, csak kisebb rágcsáló). A degu egy régi papagáj kalitkában él, ami szerintem kicsi neki. Viszont a tengerimalacnak valóba se tehetem bele, mert annak meg túl szélesek a rácsai, és kimászna rajtuk. Az öreg papagáj egy jóval nagyobb kalitkában él, és arra gondoltam beraknám a degut is oda, mert az már neki is elegendő tér lenne. A gond az, hogy nem tudom hogyan viszonyulnának egymáshoz, ehhez kellene egy kis segítség, hátha valaki tud tanácsot adni. A degu egyébként nagyon barátságos, cincog, meg ugrál állandóan ha foglalkozik vele az ember, eldől ha simogatják stb.

Keress kérdéseket hasonló témákban: papagáj, degu, rágcsáló, kedvállat

dec. 7. 16:59  Privát üzenet  

A válaszok

Nem, nem, nem!

Nem is értem, ez hogy fordult meg a fejedben. Inkább ajandekozd el a jószágot(a degut), egyébként sem szabad egyedül tartani sem a degut, sem a papagajt.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont dec. 7. 17:09 Privát üzenet
Szóval nem elég, hogy mindkét állat szenved a kis kalitkában és a magánytól de inkább szenvedjenek együtt? Hogy lehetsz ennyire felelőtlen? Minek neked állat, ha egyikhez sem értessz?? Szerencsétlenek, eszedbe ne jusson összetenni őket, inkább ajándékozd el mindkettőt és ne tarts több állatot semmi hozzáértéssel!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont dec. 7. 17:48 Privát üzenet
Húha, nagyon rossz ötlet!

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont dec. 7. 18:35 Privát üzenet

Nem! Mindegyiknek saját hely és fajtárs kell. Veszélyesek lehetnek egymásra, és folyamatosan stresszt okozna nekik a másik közelsége. Mintha te egy vízilóval élnél együtt egy szobában. Enélkül is épp elég rosszat teszel velük, hogy egyedül hagyod őket szenvedni kis helyen. Te írtad, hogy magányosak. Változtass ezen!

A degunak azonos nemű degu, a papagájnak azonos fajtájú társ kell. Mindkettőnek nagy mozgástér kell. A deguknak egy szekrénnyi ketrecre van szüksége, a papagájnak mindennapos szabad repülésre (a szobában).

Enélkül csak szenvednek, de ha össze teszed őket valószínűleg el is pusztulnak. Az jó, ha már látod mi a probléma azzal ahogy most tartod őket. Olvass utána alaposan hogyan kéne, és próbáld minél hamarabb megoldani.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont tegnapelőtt 08:54 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Degut és tengerimalacot lehet együtt tartani?
Degu és mongol futóegér együtt?
Van egy tengerimalacom és egy degum és együtt élnek már 4 éve, ha tengerimalacot beadom az állatkereskedésbe és veszek egy kis tengerimalacot akkor a degu befogadja?
A segítségeteket pls! Tanácsok?
Lehet 2 fiú degut együtt tartani? Vagy érdemesebb 2 lányt?
Papagájt és rágcsálót lehetne együtt tartani?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!