Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Papagáj és degu élhet együtt?

VargaViktor98 kérdése:

Papagáj és degu élhet együtt?

Figyelt kérdés
Van egy öreg, magányos papagájunk, és egy szintén magányos degunk (mókushoz hasonlít, csak kisebb rágcsáló). A degu egy régi papagáj kalitkában él, ami szerintem kicsi neki. Viszont a tengerimalacnak valóba se tehetem bele, mert annak meg túl szélesek a rácsai, és kimászna rajtuk. Az öreg papagáj egy jóval nagyobb kalitkában él, és arra gondoltam beraknám a degut is oda, mert az már neki is elegendő tér lenne. A gond az, hogy nem tudom hogyan viszonyulnának egymáshoz, ehhez kellene egy kis segítség, hátha valaki tud tanácsot adni. A degu egyébként nagyon barátságos, cincog, meg ugrál állandóan ha foglalkozik vele az ember, eldől ha simogatják stb.

2018. dec. 7. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem, nem!

Nem is értem, ez hogy fordult meg a fejedben. Inkább ajandekozd el a jószágot(a degut), egyébként sem szabad egyedül tartani sem a degut, sem a papagajt.

2018. dec. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szóval nem elég, hogy mindkét állat szenved a kis kalitkában és a magánytól de inkább szenvedjenek együtt? Hogy lehetsz ennyire felelőtlen? Minek neked állat, ha egyikhez sem értessz?? Szerencsétlenek, eszedbe ne jusson összetenni őket, inkább ajándékozd el mindkettőt és ne tarts több állatot semmi hozzáértéssel!
2018. dec. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Húha, nagyon rossz ötlet!
2018. dec. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Mindegyiknek saját hely és fajtárs kell. Veszélyesek lehetnek egymásra, és folyamatosan stresszt okozna nekik a másik közelsége. Mintha te egy vízilóval élnél együtt egy szobában. Enélkül is épp elég rosszat teszel velük, hogy egyedül hagyod őket szenvedni kis helyen. Te írtad, hogy magányosak. Változtass ezen!

A degunak azonos nemű degu, a papagájnak azonos fajtájú társ kell. Mindkettőnek nagy mozgástér kell. A deguknak egy szekrénnyi ketrecre van szüksége, a papagájnak mindennapos szabad repülésre (a szobában).

Enélkül csak szenvednek, de ha össze teszed őket valószínűleg el is pusztulnak. Az jó, ha már látod mi a probléma azzal ahogy most tartod őket. Olvass utána alaposan hogyan kéne, és próbáld minél hamarabb megoldani.

2018. dec. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Na jó pár dolgot tisztázzunk mielőtt megköveznétek. A papagájnak volt 3 társa is, de arról nem tehetek, hogy a hosszú évek alatt elveszítette őket, és már a 12. életévét tapossa. A degut pedig nem én kértem, úgy kaptuk ajándékba. Én igyekszek vele foglalkozni, de ajándékba más nem kéri. És ameddig nem tudjuk beadni egy állatkereskedésbe, addig gondoltam megkérdezem működhet-e. Hogy hogy jutott eszembe őket összerakni? Úgy, hogy már korábbi kisállatok is éltek együtt nálunk, BOLDOGAN ÉS BÉKÉBEN, ezért jutott eszembe ez az ötlet. Ha nem lehet, hát nem, ez csak egy kérdés volt.
2018. dec. 11. 13:59
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja, törpepapagáj 10-15 év. Három volt, majd később érkezett egy negyedik. Ők lehúztak 11 évet, ki lettek engedve sokszor, foglalkoztunk velük eleget, engem itt ne féregezzél légy szíves. Csak azért, mert nem írom le a teljes életük történetét, még nem kell rögtön azt feltételezni, hogy kínok közt éltek, mindennap tépkedtem a tollaikat meg stb... ha nem tudsz valami hasznosat írni hogy mit tehetnék a deguért addig, amíg nem kapja meg az egyik állatkereskedés, akkor inkább ne is írj ide semmi off baromságot.
2018. dec. 11. 14:16
 7/10 VargaVictory98 válasza:
Sokat nem tudsz tenni érte, ha egyedül él. Ha nincs társa, vidd az állatkereskedésbe, már ha te nem szeretnél venni mellé még egy degut.
2018. dec. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Allatkereskedesbe kerlek ne vidd, ott valoszinuleg kigyoeleseg lesz.

Van facebookon egy csoport, ilovedegu a neve. Oda csatlakozz kerlek, es mondd, hogy szeretned elajandekozni. Szerintem jo gazdara lelene, valaki biztosan befogadna!

2018. dec. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És az mért baj ha kígyó eleség lesz? A kígyók talán haljanak éhen?! :D Én amúgy degus vagyok, de az még mindig jobb. Ismerősünknél miután meghalt a párja megbolondult, és elkezdte lerágni a lábát. Ha nem akarsz esetleg ehhez hasonló dolgokat látni, akkor valamit csinálj.
2018. dec. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy rossz, de ha mar ennyit kihuzott, akkor megerdemli a szeretetet.
2018. dec. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!