Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori az emberek...

Mennyire gyakori az emberek közt a zoofília?

Figyelt kérdés
Régebben hallottam hogy emberek kutyákkal közösülnek de azt hittem hogy csak kamu,olyat is hallottam hogy a magányos embereknek ezért van házi állata.Ez kb minden hányadik ember csinálja meg,ha egyáltalán tényleg van ilyen??

2019. jan. 20. 17:43
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
köszönöm!ez az utolsó 2 válasz elég konkrét
2019. jan. 20. 19:36
 12/19 anonim ***** válasza:
76%
Arra a tanulmányra én is kíváncsi lennék, mert szívesen továbbküldeném a klinikai pszichológia tanáromnak, akivel azt tanultuk, hogy a parafíliák (köztük nyilván a zoofília is) epidemiológiája ismeretlen, mivel aki bármilyen parafíliában szenved, nem szívesen beszél erről (más téma, de pl. egy szakdolgozója a szado-mazochizmusról írt volna szakdolgozatot, és regisztrált egy csomó szado-mazo oldalra, hiába írta, hogy anonim a felmérése, mindenhonnan kitiltották), főleg, hogy sok országban (tudtommal legalábbis) törvénysértő is, és szigorúan büntetik (megint más, de például a pedofíliáról is minden, amit tudni lehet, a börtönpszichológusok és -pszichiáterek munkájának köszönhető, akik letartóztatott pedofilokkal foglalkoztak). A 4-8%-ot mindenesetre erőteljes túlbecslésnek gondolom így is, esetleg 0,4-0,8%-ot még elfogadnék, vagy mondjuk a parafíliákban szenvedők 4-8%-a zoofil, ez is elfogadhatóbb, mint hogy a teljes népessége 4-8%-a zoofil (teljesen más betegség, de a skizofrénia is csupán az átlagnépesség 1%-át érinti, ami azért eléggé benne van a köztudatban, bár ennek egyik oka az, hogy az emberek nagy része keveri a multiplex személyiségzavarral).
2019. jan. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Alfred Kinsey kutatta ezt régebben, bár akkoriban falsnak ítélték az eredményeit, később más pszichológusok újratesztelték és hasonló eredményre jutottak így végül hitelesnek vették, ez 3-5% körül van. Angol nyelven rengeteg kutatást találsz erről egyébként tekintve, hogy barlangrajzokon is szerepel állatokkal való szex, tehát egy többtízezer éves dologról van szó és az idő nagyon nagy részében elfogadott is volt (nem mindig). Jelenleg szürke zóna inkább, legtöbb helyen büntetik, de inkább csak akkor ha állatkínzással párosul, míg egyes országokban nem vagy csak akkor ha sérülést szenved az állat. Itthoni jogszabályt gyorsan fellapozva ez 500.000 Ft büntetés és ha az állattartási körülmények indokolják elkobzás és eltiltás is lehet.


Én nyugati felfogású vagyok, annak a híve, hogy ami ennyire gyökeresen benne van az emberiség történetében azt nem ökölből tiltani kell (mert nem is lehet) hanem sokkal több kutatást beletenni és az alapján szabályozni, én biztosan engedném egy szintig.

Erre szokta néhány fób azt reagálni, hogy akkor a következő a pedo lesz, az apró különbség a kettő között, hogy a pedo a történelem során mindig tiltott volt és undorító...

2022. aug. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Wikipédián van rengeteg pszichológia könyv és teszt eredménye angol nyelven, azok alapján 2%. És mivel sokan nem merik bevallani ez lehet inkább több, a fenti válaszoló 3-5% hitelesebbnek tűnik nekem. Sokkal több a parafíliások és fétisesek száma, mint a kettővel feljebb lévő kommentelő azt gondolná. Rendszeresen töltik ki ilyen teszteket, utoljára a bécsi Sigmund Freud egyetemi tesztjét töltöttem ki néhány hete.
2023. márc. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Szuper, hogy rendszeresen töltesz ki ilyen teszteket, én meg pszichológia szakon végeztem :)

Továbbra se gondolom azt így 4 év elteltével, hogy 100-ból 5 ember zoofil lenne, az 1000-ből 5 még mindig reálisabb nekem.

2023. márc. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az jó, de valahogy a szexualitást egész életükben vizsgáló pszichológusok mégis a teljes populációra vetítve értékelték ezeket ki, elgondolkoznék ezen kinek lehet reálisabban igaza. Nyilván az se mindegy ki hol húzza meg a határokat vagy miket vesz figyelembe, hogyan vizsgál, ki számít zoofilnak. Ezt még maguk a zoofilok sem döntötték el egymás között. Kinsey, Gebhard, Miletski eredményeit veszem inkább figyelembe. A Revista Colombiana de Psiquiatría is taglalta még ezt 2021-ben, náluk jött ki a 2%.

Persze ha nem lenne az emberiség ennyire prűd, álszent, naiv és nem tagadná, tiltaná, rejtené az ilyen dolgokat akkor sokkal több publikált kutatás is lenne amiből sokkal okosabbak lehetnénk. A bonyolult emberi elme egyik legkiemelkedőbb területe a szexualitás, pont az érdemelné meg az alaposabb tanulmányozást. Dugni szeretünk az egyszer biztos. :D

2023. márc. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Egy kulfoldi kutatas szerint amit en olvsastam, a meg kerdezett kutyus tartok 3,9 kiprobalta 61 szeretne a maradek nem nyilatkozott. En a 61-hez sorolom magam.
2023. szept. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
#17:mire vársz?
nov. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Szeretnek egy zoofil holgyel megismerkedni.
ápr. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!