Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért hangya királynő és...

Miért hangya királynő és miért nem király?

Figyelt kérdés

Miért királynő van a hangyáknál és miért nem király? Az oroszlánoknál is elvileg a nőstény vadászik.


Mi történik? Csak szerintem rossz a feminizmus?



2019. jan. 20. 20:28
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Nincs, éppen ezért nem vakít el a hazugság, mert látom mi történik. Nem hagyom, hogy a feminizmus megvonja tőlem a szót. Ott van egy csomó híres amerikai énekesnő zene műve melyben a feminzimus mellett érvel, de mindegyik olyan érveket hozz szóba amelyek arra adnak hangsúlyt, hogy a nők nem a férfiak robotjai akiknek a házi munkákat kell végeznie. Ez idáig mind szép és jó, de én úgy vélem, ha már eggyütt él a hím nemű párjával akkor egy úton mikor magára főz vagy mos tud a párjára is mosnk főzni. Én megtartom az ideológiát, hogy a nőnek kell mosni főzni nem véletlen ment ez így évezredeken át.


Ma már szexuális zaklatásnak minősül a buszon a szemezés. Nem beszélve arról, hogy nem régiben egy feminista elvette a súlykot azzal amit tett. Elvetette gyermekét mikor meg tudta, hogy fiút vár. Azzal indokolva, hogy "nem akkar még egy szörnyeteget a világra hozni". Én nem itélek el senkit se a neme, se a színe , se olyan miatt amiről nem tehet, de ebben az esetben nem a nő szenvedett hátrányosságot, hanem az a szegény kisfiú aki világra jöhetett volna. Ha az a gyerek lány lett volna és azért vetik el, mert lány az már bűncselekmény, de fordítva úgy látszik nem.


Tudom nem csak arra feleltem amit kérdeztél, de ezzel szerettem volna kifejezni aggodalmam a világra nézve, de majd jussak eszedbe ha 30 év múlva szoknyában sétáló siktiozó rózsaszín felsős fiúkat fogsz az utcán járni az iskolába menet.

2019. jan. 20. 21:05
 12/30 anonim ***** válasza:
72%
Na ezt jól elküldtem... Szóva 20:40-es a férfiaknak évezredeken keresztül szinte csak többlettjogaik voltak. Még a létra legálján álló legutolsó senki is tejhatalmú király volt a saját családjában. A józan ész határán túl. Ilyenek pl, hogy egy nő nem hordhat nadrágot vagy nem ülhet biciklire... És ezek még csak a viccesebb fajták, voltak aztán a komoly veszélyekkel járók is... Hol volt ebben a józan ész? És hol voltak akkor a férfiak akik felháborodtak ezen? Az igazság az, hogy az egyenlőtlenség csak akkor zavarja az embereket ha nekik is hátrányuk van belőle. Szerintem képmutatás hogy a férfiak évezredekig tök nyugodtan csináltak xy dolgot a nőkkel de ha esetéleg megfordul a kocka akkor már fel vannak háborodva. Na persze akkor jönnek hogy hát ők nem tehetnek arról, hogy az őseik mit csináltak. A nők viszont még mindig isszák a levét annak amit a férfiak ősei csináltak, akkor is ha most már jobb meg még mindig tele van a világ hímsovinisztákkal. Meg hát őszintén, létezik olyan férfi aki undorodik attól, hogy felsőbbrendű legyen és ne menne vissza a régi rendszerhez még akkor sem ha fizetnének érte? Kötve hiszem. Mindenki azt akarja, hogy neki legyen a legjobb.
2019. jan. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
17%

13 ennek a nagy egyvelegnek amit írtál semmi értelme. Te tudsz szülni, a férfiak viszont nem. Nincs értelme hasonlítgatni. Gyakorlatilag több jogod vanmint a férfiaknak pl. válásnál a gyerekelhelyezést szinte biztosan neked ítélik - mondjuk ez szerintem így van rendjén.

Süsd a saját pecsenyéd, ha meg valami nem jön össze ne okolj másokat.

2019. jan. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező: Kínában annyi lányt vetettek el, hagytak el, hogy ma már komoly gondokat okoz a férfiak többlet aránya. Indiában is nagyon népszerű a lányok elvetetése. Ez milliónyi lányt érint, ez persze nem háborít fel, csak amikor egyetlen nő az ellenkezőjét csinálja.

Főzni, mosni takarítani egy emberre pedig nem olyan nehéz mint kettőre vagy sokra. És ugye ez mellett a nőnek még dolgoznia/tanulnia is kell, a férfi viszont azt csinál munka után amit akar. A kerti munkákat, szerelést meg ne hozzuk már ide, mert 1, sok ember panelban él 2, sok embernek fingja sincs hogy kell ezeket cisnálni manapság 3, ha ezeket minden nap csinálod akkor valamit nagyon rosszul csinálsz, ezek szezonális munkák. És a végére akkor az jön ki, hogy a nő többet dolgozik. És akkor arról még nem is beszéltünk amikor férfi nem csak kiszolgáltatja magát a nővel de még nem is tiszteli a munkáját, keresztbetesz neki (pl még a ruháját sem képes a szennyesbe tenni). Hol igazságos ez?

És amúgy a férfi hogy nem halt éhen a szrkupac tetején amíg nem volt párja? Anyuci főzött rá? Az nagyon macsó. Ha meg tudta régebben egyedül is csinálni, akkor miért nem tudja most is, vagy esetleg még a párjának is? Szóval vissza lehetne fordítani az egészet. Meg tudod mutatni azt a gént ami a nőket főzésre és mosásra predesztinálja? Én egy állatot sem ismerek amelyik kiszolgálja a hímet. Vagy együtt látják el az utódaikat, vagy a nőstény egyedül. Egy felnőtt embert miért kéne kiszolgálni?

2019. jan. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Nem kiszolgálni. Harmóniában eggyütt élni. Két dolog ami egy férfinek a nehezére esik. Főzni meg mosni és nem igaz, ha a nők elvégzik ezt a teendőt akkor a férfiak igenis tisztelik őket már akik mindig vannak kivételek. Igen tisztában vagyok India helyzetével, de ne hasonlítsuk már Indiát a fejlettebb országokhoz és igen engem az is zavar, hogy ott még a nőkkel bánnak el. Ahogyan fentebb az egyik válaszoló írta a feminzimus célja az egyenjogúság, de ez már régen túl csúszott. Felőlem azt csinálnak a nők amit akkarnak csak azt amit már évszázadok óta csinálnak azt ne hagyják abba.
2019. jan. 20. 21:21
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát mert abból, amit a király tojik, nem sok kishangya kelne ki...
2019. jan. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
92%

Haha az utolsó mondatod jó vicc, tehát a nők vagy maradjanak rabszolgák vagy szakadjanak meg az új és régi teendőiket egybevetve? Miért nem mondod ki, hogy neked mindegy, csak legyél kiszolgálva? :D Őszintébb lenne. Persze könnyű más farkával verni a csalánt. De vajon akkor is így lennél ha te lennél a nő vagy ha fordítottak lennének a szerepek?

Légyszi mutasd már meg nekem azt a gént ami a férfiaknak nehézzé teszi a főzést és a mosást? És azt is magyarázd már el, hogy akkor a leghíresebb séfek miért mind férfiak? Ja hogy mert az munka és sokat lehet vele keresni? :D

2019. jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Méheknél a heréknek csak a párzás-megtermékenyítés a feladatuk.

És valószínű hangyáknál is.


Az összes dolgozó nőstény.

2019. jan. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, emberek, a kérdező csak trollkodik!
2019. jan. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Nem trollkodok, ha nő lennék büszkén végezném a nekem járó feladatokat.


Senki se mondta, hogy roppanjon bele a munkába. Ahogyan én észre veszem a nők egyáltalán nem tisztelik a férfiak munkáját ez érződik nagyon sok helyzetben es látszódik is, mert "megint csak a nők roppanak bele a munkába".


A séf más, mint az otthoni munka. Ahogyan fent említettem mindig van különbség. Mellesleg azt pénzért csinálja nem ingyen.

2019. jan. 21. 13:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!