Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Alpaka vagy láma a jobb hobby...

Alpaka vagy láma a jobb hobby tartásra?

Figyelt kérdés

Szerintem a legszebb állat a vikunya és a guanakó, de tudom hogy a külső nem minden és felelősen Őket nem tarthatnám, hogy boldogok is legyenek...


Így marad a láma vagy az alpaka.


Valahol azt olvastam, hogy hobbyból a láma jobb, egyszerűbb is tartani... Ez mennyire igaz?

Csak mert az alpaka mellet meg a természetfeletti puhaság szól, állitólag ha megérinted mintha egy új érzékszerved vállna elérhetővé.

Alpakát amúgy még nem simiztem csak lámát, de az is csodálatos élmény volt!


2019. márc. 13. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A lámát tényleg egyszerűbb tartani mert nem kell őket nyírni.Viszont az alpaka nagyon nagyon puha mint ahogy mondják!Összegezve én lámát azért tartanék mert egyszerűbb alpakát pedig a végtelen puhaságáért.
2019. márc. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
a lámák ijesztőek, én biztos alpakát vennék. az puha, lehet néha taperolni, a láma meg csak áll dísznek.
2019. márc. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Alpakát tartanék, imádom őket. Aranyosak, szelídek, egyszerű őket tartani. "szobatiszták" is, pontosabban kiválasztanak egy helyet és csak oda ürítenek. Instán is követek egy tartót, neki csak egy van, a lakásba, ágyba is beengedi, ő az udvar közepét választotta wc-nek :D Annyi, hogy társas állat így érdemes minimum kettőt venni.


Ami külön költség velük kapcsolatban a nyírás. Évente egyszer, tavasszal szokták végezni.

2019. márc. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek a ezekhez az állatokhoz, de aki birkát tud nyírni, az ezt is szerintem.
2019. márc. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
4. Alpakát nem lehet teljesen a hátára fordítani mint a birkát. De oldalra fektetve vagy állva nyírható.
2019. márc. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!