Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A nyulak alszanak?

A nyulak alszanak?

Figyelt kérdés
2019. márc. 20. 05:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. márc. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

de mikor hogyan?

én sose látom hogy aludnának

2019. márc. 20. 06:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem folyamatosan, hanem kis részletekben alszanak, akár több mint tízszer egy nap. Szemüket csak akkor csukják be, ha teljesen biztonságban érzik magukat, egyébként nyitott szemmel pihennek.

(netről másoltam)

2019. márc. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze. Kis részletekben illetve ha jól tudom nyitott szemmel is tudnak aludni.
2019. márc. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a nappali (pl. sas, sólyom) és az éjszakai (pl. bagoly) ragadozók mellett az alkonyatkor vadászó állatok (pl. macska) is vadásznak rájuk, ezért nem aludhatnak huzamosabb ideig, mint például az ember vagy a macska.


Rövid ideig pihengetnek egész nap, de még közben is nagyon éberek.

2019. márc. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Éberen alszanak. Csukott szemmel csak akkor, ha teljesen biztonságban érzik magukat, és nagyon ijesztő módon tudják oldalra dobni magukat ha lefekszenek... én először kihordtam lábon egy szívinfarktust amikor láttam mit csinál a nyulam :D

[link]

2019. márc. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, de csak szakaszosan, minden neszre felkelnek, nem alszanak mélyen. Arra az emberre, aki minden pisszenésre felébred, azt mondják, úgy alszik, mint nyúl a bokorba.
2019. márc. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!