Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy egy hím és...

Elképzelhető, hogy egy hím és egy nőstény tarajosgőtét sikerült egy vízbe engednem?

Figyelt kérdés
Tegnap találtam a hidrofor aknában egy gőtét, feltételezem a közönséges tarajosgőte fajból. Duna-Tisza között lakom, Pest megye déli részén. Szóval ez a gőte eléggé be volt lassulva, alig mozgott. Beástam a kerti földbe egy nagy és mély műanyag tálcát és teleöntöttem vízzel (meg úgy jópofán berendeztem kavicsokkal, ágakkal) aztán beletettem. Olyan 10 perc múlva már elég jól lubickolt. Mit ad a sors, ma találtam még egyet, ezt viszont a vízfogó aknában. A kettő között a különbség, hogy az egyik kisebb és barnás, fekete pettyes, a másik meg nagy és fekete. Mindkettő hasa narancssárga foltos. Ami igazán érdekes volt, hogy amint beraktam a feketét a vízbe, a másik addigi nyugalmi állapotából kimozdulva, meglepő hirtelenséggel odaúszott és elkezdett körülötte körözni meg csipkedni a farkát. Mire utalhat ez? Udvarolni akar vagy esetleg védi a területét és agresszívan lép fel?

2019. ápr. 17. 19:00
 1/1 anonim ***** válasza:
A tarajos gőték hímje a hátán tarajszerű uszonyt visel. A nősténynek nincs ilyen dísze.
2019. ápr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!