Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez milyen állat? Kép is van!

Ez milyen állat? Kép is van!

Figyelt kérdés

Találtunk kint az úton egy ilyen valamit. Víz mellett volt. Nem tudjátok hogy mi lehet ez esetleg? Itt van két kép:

[link]


másik: [link]


2010. júl. 5. 19:29
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
100%
Jaja, 19.37-nek igaza van, ez egy tőrfarkú rák((:
2010. júl. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Rejtélyes, az őskori leletekre emlékeztető élőlényt fogtak ki egy Donyeck megyei tóból. A helyi halászok még sosem láttak ilyen állatot. A furcsa élőlényről egyikük felvételeket is készített mobiltelefonjával.Az állat hátát kemény, nyújtott és lekerekített, rombusz alakú páncél fedi. Hasi részén tucatnyi lábpár helyezkedik el, amelyeket érintésre hevesen szétnyit és összecsuk. Törzse hosszával megegyező nagyságú, elkeskenyedő farkával szúrásszerű mozdulatokkal reagál, ha piszkálják. Leginkább a páncélos kopoltyúslábúakra emlékeztet. Hasonló lényekkel azonban még sohasem találkoztak az ukrajnai vizekben a biológusok.


A páncélos kopoltyúslábúak a triász idején indultak fejlődésnek. Egyik ma is élő faja tőfarkú rákként közismert. Ez vitathatatlanul szívós lény - nem véletlenül élte túl az evolúció évmillióit. A rák képes egy éven át élelem nélkül élni és egészen extrém hőmérsékleteket is elvisel. Ha a Donyeckben kifogott egyed valóban a kopoltyúslábúak közé tartozik, kérdés, hogyan került erre a vidékre. A szakemberek még vizsgálják a furcsa élőlényt.


(Független Hírügynökség)



Érdemes lenne neked is megmutatni valakinek.

2010. júl. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen azt tenném, amit az előttem író javasolt. Valami szakértőnek kellene megmutatni, olyan élőlények kerülnek elő az időjárás miatt, amilyeneket eddig nem láttunk.
2010. júl. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Kint találtuk tegnap egy földúton ami itt van mellettünk. Kint sétáltunk és olyan sok volt a víz, hogy egy kisebb tó van már a földeken. A víz mellett találtuk már alig élt. A tőrfarkú ráknak egy farka van, amit mi találtunk annak kettő és a miénknek nem recés a páncéljának a vége. Ez ugyan olyan amit az utolsó előtti hozzászóló írt. Amit az Ukrán Donyeck tóban találtak. Kinek lehet ezt ilyenkor megmutatni? Nem tudtok valamit hova tudnánk elvinni?
2010. júl. 5. 20:38
 15/27 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol laksz, de az ELTE-TTk-n a biológia tanszéken sztem megmondanák és örülnének neki. De ha a Fókusznak írsz(rtl) akkor meg csinálnak veled egy interjút a természetfeletti találkozásodról-dönthetsz hogy benne leszel a tv-ben vagy segítessz a tudománynak. Esetleg mindkettő. Mindenképpen érdemes lenne valakinek megmutatni!
2010. júl. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Ha híres leszel, és kapsz érte valamit, akkor szólj már nekünk! :D
2010. júl. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Nincs valakinek biológus ismerőse? Jaj tv-t azt ne! Szívesen megmutatnám hátha valaki mondana ott valamit, de nem szeretnék tv-ben szerepelni.
2010. júl. 5. 20:56
 18/27 anonim ***** válasza:

off: most már járj az ügy végére és irjad meg ide. Kiváncsi vagyok. Én írtam fentebb, hogy cicncérnek gondolom. De én hiszek nektek. Szerintem akár mi is, szép állat. Nem biztos, hogy most vannak a TTK-n.

Szerintem a múzeummal vedd fel a kapcsolatot:

[link]

2010. júl. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Nekem a nővérem biológus, de ő terepen van most 8 napig, nem lesz netközelben, vagy ha igen, nincs nála a nagy határozó. Ha gondolod, majd megkérdezem, de ténleg érdemes lenne odaadni, hogy akár tartósíthassák valahogy ha ténleg extra.
2010. júl. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Várj, levettem az Urániát, megpróbálom meghatározni.Írok ha van eredmény.
2010. júl. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!