Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez milyen állat? Kép is van!

Ez milyen állat? Kép is van!

Figyelt kérdés

Találtunk kint az úton egy ilyen valamit. Víz mellett volt. Nem tudjátok hogy mi lehet ez esetleg? Itt van két kép:

[link]


másik: [link]


2010. júl. 5. 19:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Kész, egyszerű volt az ügy, hála a jó fotónak és az azon jól látható vöröses vérhólyag szerűségnek.

Szóval: nyári pajzsosrák, aminek a 'hatidok lába' az a vérhólyag szerűség a pajzsa belső oldalán, jól látszik azon a képen amin felfordítva látható.Akár 10 cm hosszúra is megnőhet. Főként a nyílt, agyagosabb talajú területek pocsolyáiban jelenik meg, annak köszönhetően, hogy kemény petéi akár 3-5 évig is életképesek, amint víz éri őket, aktiválódnak és kkelnek, amilyen gyorsan jönnek, olyan gyorsan is tűnnek el akár további 3-5 évre, amíg újra nem lesz ott pocsolya.Április-májusban jelenik meg, akár szeptemberig is szaporodhat több nemzedéken át.

Szóval nem ritkaság, de azért nem is túl tömegállat, és rendkívül különleges mind látványra, mind a pete élettartama és gyors megjelenési képessége miatt.

Nem kell hozzá már a nővérem:)Én is szeretnék egyszer ilyet látni élőben, klassz lehetett:)

2010. júl. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
bocs, hatodik lába-nem hatidok.
2010. júl. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Fúúú, köszönöm!!! Végre sikerült kideríteni, hogy mi ez!! Fura egy állat, gondolom tele lehet velük az a víz. Minden esetre ha rák is de kiráz tőle a hideg.... Kiszárítva gondolom nem lesz semmi baja. De köszönöm mindenkinek aki írt!!!
2010. júl. 5. 22:51
 24/27 anonim ***** válasza:

Én azért sajnálom, hogy meghalt.

Már úgy megszerettem :-(((

2010. júl. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

hoppá (előző vagyok)

ha ez tényleg pajzsosrák, ahogy a fentebbi írta

akkor végveszélyben lévő állat.

Vissza kellene menni oda, ahol ezt (Őt) találtad és meg kellene nézni nincs e még.

Bár azt írja Magyarországon gyakori. De azért ne hagyjuk kipusztulni :-(((.

Tartsuk életben ezt az oldalt én azt javaslom.Vagy csináljunk egy "mentsük meg a pajzsosrákot topikot" valahol. Azért csak rá kellene kérdezni hogy mi a teendő.

Én nagyon érzékeny vagyok a természetet érintő kérdésekben.

2010. júl. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Mint írtam, ez az állat nagyon ért a túléléshez, hiszen ha 5 évig csontszáraz a föld ott ahol utoljára egy lerakta a petéit, és esik egy kis eső, azonnal megjelennek és gyorsan szaporodni kezdenek. Ennek köszönhetik hogy még ma is pillanatok alatt megjelennek és tömegével lepik el a pocsolyákat. Van tavaszi változata, az 15 fokos víznél melegebbet nem bír elviselni, addig van, utána felváltja a nyári alfaj.

Sztem a dinók után valamikorból jelennek meg újra és újra, márpedig ha ennyit kibírtak, nem kell félteni őket. Ha meg odamész és hazahozod pl. akváriumba, azzal rontassz a túlélési esélyein. Pocsolyalakók, túlélőművészek, ne aggódj értük:)

2010. júl. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
nem tom de kurv@ undorító
2010. júl. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!