Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj velünk, hogy a...

Mi lehet a baj velünk, hogy a macskáink és a kutyánk is rövid időn belül elszökött tőlünk?

Figyelt kérdés
Pár hónapos kiscicák kerültek hozzánk ősszel, párszor elszöktek, de az egyik pl. másfél hét után hazajött, kiderült, hogy az egyik szomszédnál volt.Majd másfél hónap után eltűntek mindketten, nyomukat sem láttuk azóta se... Gondoltuk, mostmár akkor jöjjön egy kutyust. Egy majdnem másfél éves kutyát hoztunk el a gazdájától, mert neki már volt ezen kívül két kutyája.. A kutyus neveletlen volt,és szeparációs szorongással is küzdött. Ha elmentünk mindig ugatott utánunk, legalábbis egy darabig, utána pedig visszaszökött a régi gazdájához. A kutyussal pl semmi baj nem volt, ha itthon voltunk, ám mivel párommal mindketten dolgozunk, nyilvánvaló, hogy mindig nem lehettünk vele. Etettük, megcsináltuk a kis helyét,sétáltatni is elvittük,szinte az egész udvart megkapta( de csak azért, mert ha bezártuk egy külön kertrészbe, akkor egész éjjel ugatott).A macskákkal is az volt, hogy minden szeretetet megadtunk nekik,mégis hálátlanok voltak és leléptek... Úgy érzem, ezek után már lehet velünk van a baj... de 0-24ben nem lehetünk az állataink mellett.. Másnak is szökött el kutyája, macskája? A kutyánál mondjuk az is gond lehetett, hogy nem szokott még hozzánk, hiszen nem kölyökként érkezett meg, viszont eleve nem stimmelhetett volna vele valami, mert a volt gazdája is nagyon meg akart tőle szabadulni, azt éreztük...
2019. ápr. 30. 17:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%
És miért mással kell példálózni? Ha más a kútba ugrik te is? Ha más állatot kínoz, akkor te is? Ez mintha nyomorban élnétek, segítségre lenne szükségetek de én helyette azt mondanám, hogy afrikában ennél nagyobb nyomor van és még meleg is, betegségek és vizük sincs, úgyhogy neked nincs is olyan nagy bajod. De mégis nyomorban élsz és ez nem vigasztal. A kutyád rosszul van tartva rossz a kerítés, nem mentség rá hogy a szomszédnál ugyanez van, mert a kutyád helyzetén nem változtat.
2019. ápr. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%
Kár magyarázni, a kérdezőék valószínűleg a tudatlanabb vidéki fajtához tartoznak, akik szerint állat csak kintre való, és kap napi 2x enni, aztán jónapot.
2019. ápr. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Igazatok van,tényleg nem való nekünk állat... De amúgy visszajött estére a kutyus.. nem vagyunk tudatlan vidékiek,ne mondjátok már hogy itt mindenki bent tartja az állatát meg kutyasuliba viszi meg át építi az egész házat az állata kedvéért :D de biztos vidéki vagyok honnan is ttudhatnám nem ? csupán nem ertettem máshol hogy marad meg a kutya mikor ott sokkal gázabbak a körülmények..amúgy mikor itt vagyunk a kutyussal nem megyünk sehova jól érzi magát kap és szeretjük ..stb ha szerintetek ez nem elég,nekem tökmindegy ...lényeg hogy visszajött
2019. ápr. 30. 21:20
 14/22 A kérdező kommentje:
Ja és a hasznos valaszokhoz mentek a lefelé mutató kezek..
2019. ápr. 30. 21:21
 15/22 bollocks ***** válasza:
81%

"Nagy kertes házunk van,nem fogom egyiket se bent tartani.."


Hát ők úgy döntöttek, hogy kint sem fogod tartani őket :) Azt nem értem, ha leszarod őket, akkor miért írtad ki a kérdést?! BTW mindenkinek ment a zöld!

2019. máj. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
53%

Azért én sem vagyok egy akkora zseni, de tőlem még az életben nem szökött el semmilyen állat. A macskáim bent vannak a házban, ivartalanok. Az oka egyszerű: nem ütik el, nem mérgezik meg, nem kapja el egy kutya, nem lopják el, nem kínozza meg egyiket sem valami elmebeteg.


2 nagytestűm van, soha nem szöktek el. Ennek is egyszerű az oka: meg vannak nevelve, a nyitott kapun sem mennek ki engedély nélkül és rendszeresen foglalkozva is van velük. Eleve úgy álltam neki anno a kutyatartásnak, hogy végig jó kerítést csináltam mindenhol...De a szomszédaim kutyái/macskái sem szöktek el soha.


Szóval konklúzió: semmilyen állat nem való nektek.

2019. máj. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Mert aztán bent baromi jol érezheti magát egy kutya, a négy fal között! A miénknek legalább van helye szaladgálni és mozogni
2019. máj. 3. 17:31
 18/22 anonim ***** válasza:
Ki írta, hog, a 4 fal között van? :D addig érzi jól magát szaladgálás közben, amíg ki nem vasalja egy autó. Akkor aztán majd fizethetsz. Sajnálom az állataid basszus...
2019. máj. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Huhh Kérdező, te sötét vagy, mint az éjszaka.
2019. máj. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A hasznos válaszokhoz mentek a lefelé mutató kezek...aha. Értem. :D

A többi meg el lett távolíttatva, mert sérti az önérzeted. Attól még hülye vagy és nem való neked semmilyen állat. Pont.

2019. máj. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!