Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csigások! Lenne pár kérdésem,...

Csigások! Lenne pár kérdésem, válaszoltok?

Figyelt kérdés

-Az első hogy milyen ütemben nő egy csiga?

-Mikor éri el a végleges méretét?

-2 azonos méretűt vagy inkább egy idősebb és egy fiatalabb jószágot érdemes tartani?

-hogyan jelzi a csigu ha magányos?

-milyen eszközzel lehet melegen tartani a terráriumot?

-hogy viselik az emberi érintést?


Emellé még jó lenne pár tapasztalat. 😊



2019. máj. 18. 06:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy mekkorára nő egy Achatina Immaculata?
2019. máj. 18. 06:49
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Elég gyorsan nőnek, ha megfelelően vannak táplálva. Enyém fél év alatt majdnem dupla akkorára nőtt.


2 azonos méretűt inkább, mert a nagy véletlen kárt tehet a kicsiben. És ugye a nagyok párzanak, tojásoznak akár mindketten, a tojások pedig rövid időn belül kikelnek, és 2 csigából lesz hirtelen 200 csigád. Mindig figyeld, legyél szemfüles, ha tojást látsz, szedd ki őket és fagyaszd le, vagy törd fel. Kegyetlennek hangzik, de ha belegondolsz, ennyi csiga neked sem kell, és gazdit sem fogsz nekik találni, pláne, hogy csigás csoportok is tele vannak kiscsigával, es ingyen sem tudnak megszabadulni tőlük.

Nekem egy csigám van, ő kéthavonta megtermékenyíti önmagát és tojásozik. Múltkor sajnos nem találtam meg az összes tojást, és 63 kicsi kikelt. Sokat töprengtem, végül mind a fagyasztóban végezték. Csak az vigasztalt, hogy mielőtt megfagytak, hibernálódtak, elvileg nem éreztek fájdalmat.


A csiguszok nem magányosak. Dúcidegrendszerük van, nincsenek érzelmeik, nem hiányzik nekik a másik.


Számos terráriumra applikálható melegítő van, igazából itt Google jobb barátod.


Az ember érintését simán megszokják. Eleinte behúzódhatnak, de türelmesnek kell lenni. Ne lepődj meg, ha elkezdi rágcsálni a kezed. :)


Érdemes belépned még a két csigás csoportba:


[link]

[link]

2019. máj. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát egyedül is tarthatom? Nem lesz magányos? Úgy olvastam hogy igényli a társaságot. Ha csak egyet tartok akkor nem lesznek tojások? Azt tudom hogy hímnősek, de elvileg egy másik csigu tudja csak megtermékenyíteni és annak a hímivarsejtjeit őrizgetik hónapokog amivel időnként újramegtermékenyítik magukat.
2019. máj. 18. 11:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell neki feltétlenül társ.

Saját magát is meg tudja termékenyíteni, szóval akkor is lesznek tojik, ha egyedül tartod. Ezt írtam fentebb, az enyém egyedül van, mégis kéthavonta tojásozik.

2019. máj. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat az offért.

Nekem is egy csigám van és hétvégén tojásokat rakott... Lehetetlen, hogy érintkezett volna másik csigával, hiszen egy centis kora óta van nálam, most pedig bőven 10 cm felett van.

2019. jún. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!