Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elhoztam egy kutyát a menhelyr...

Elhoztam egy kutyát a menhelyről, de nálam derült ki, hogy beteg. Talán gyógyíthatatlan. Mit tehetnék most?

Figyelt kérdés
Szerintem ez nem fair, hogy eltitkolták, hogy daganata van. Persze észrevettem, hogy nem volt ugri-bugri a látogatáskor, de azt hittem, csak félénk. (hiszen 3 évig kikötve élt, a szocializációja elmaradt.)

#kutya #menhely #Idült gyulladás
2015. ápr. 13. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

azért ez nem olyan mint egy kocsivásárlás ahol garanciát adnak.


persze nem fair, mert megkedvelted/szeretted, elhoztad és akkor bumm lehet elpusztul.


Nagyon sok mindent nem tudsz tenni.

Vagy kezelteted vagy elaltatod ha szenved, vagy visszaviszed a menhelyre.


A daganat nem feltétlenül jelenti, hogy rosszindulatú és azt se, hogy hamarosan meg fog halni. Orvossal kell megnézetni. Szomszéd kutyájának is vannak daganatai, mégis tök vidám életet él.

2015. ápr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Lehetséges, hogy egy egyszerűbb műtéttel megoldható a dolog, nem kell mindjárt kétségbe esni. Biztos, hogy a menhelyen tudtak a betegségéről? Nem lehet, hogy csak azért nem mondták, mert nem is tudták? Maximum annyit tehetsz, hogy megkéred őket, segítsenek be valamivel (akár anyagi támogatás, akár menhelyi orvos bevonásával), hogy a kutyus felépüljön. Ha valóban eltitkolták, az tényleg nem fair, de én ettől függetlenül a sajátom biztos nem vinném vissza (ő is menhelyi), én igyekeznék meggyógyíttatni.
2015. ápr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Talán a sors (vagy bármi/bárki) azért intézte így a dolgokat, hogy Te meggyógyíttasd, és a kutyus tovább éljen.

Mindenképp nézed meg állatorvossal, ha már befogadtad. Onnantól kezdve felelősséggel tartozol érte.

Amíg nem tudtad hogy beteg jobban szeretted, most meg nem? Hogy van ez?

2015. ápr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat. Mindenki írt valamit, ami elgondolkodtat. Az 1. Válaszolónak: Az állatorvostól tudom, hogy idült gyulladása van, kitapintotta a csomót és azt mondta, ad neki 2 injekciót, és 6 napi antibiotikumot. Mondtam neki, hogy étvágytalan (minden másnap válogat és csak nyámnyog a vacsorája fölött), székrekedése van, sétálni nincs kedve, bágyadt, lázas, köhög, öklendezik. (2x hányt, a többi alkalommal csak vizet köhögött fel)

2.-nak: Nem biztos, hogy tudtak róla, bár mivel nem akut (néhány napos) gyulladásról van szó, valószínűleg már náluk is fennállt a probléma.

2015. ápr. 13. 18:15
 5/8 A kérdező kommentje:
3.-nak: Igazad van. Jogos a megállapítás. Gondoltam erre én is. A szüleimnek meg kellett küzdeniük egy vak gyerek felnevelésével (hozzáteszem: Kivettem a részem a támogatásból, Segítettem neki elég sokat), én pedig most beteg kutya tulajdonosa lettem. Nem kizárt, hogy a sors visszaadná a pofont egy szintén nehézségekkel küzdő babával (ha már az anyaság kérdése aktuálissá válna), ha most megfutamodnék, mert Tegyük fel, lemondanék a befogadott kutya ápolásáról. Úgyhogy vállalom!
2015. ápr. 13. 18:23
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kérdező, ugyan nem az ezoteria rovat, de semmi sincs véletlen. A kutya nem véletlen került hozzád.

Gyógyítsd, szeresd.

2015. ápr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Vállald és szeresd a kutyát, szerencséje van, hogy egyáltalán kiderült, hogy beteg :)


Én tök szívesen gondozok beteg állatot, mert nagyon jó érzés, mikor látod a hálát a szemükben és jobbá teszed az életüket.

Mikor az előző kutyám már nagyon beteg volt és a halálán volt, egy este 3-4 alkalommal is felkeltem a nyüsszögésére, mert nem tudott az ágyában megfordulni, én forgattam más pózba. Szegénykém már süket is, vak is volt, kicsit talán szenilis is, de a kezemet azt mindig megnyalogatta ilyenkor és rögtön utána vissza is aludt :)

Mostani kutyámat én is betegen hoztam haza (bár ő sintértelepről jött). Be volt gyulladva a foga és bélgyulladása is volt, persze csak pár nap után derült ki.

Belekerült egy kis pénzembe persze a gyógyítása, de hát ez van :) Amíg jöttünk hazafelé szuriról a villamossal, ott ült a lábam mellett én meg végig cirógattam a fejét, és azok a szemek... :) Ki tudja meddig szenvedett volna ha nem őt választom :)

2015. ápr. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó! Minden elismerésem a Tiéd! Sokkal több ilyen gazdi kéne, mint Te vagy, az állatok életét is boldoggá lehetne tenni, ezzel talán az egész világban több mosoly lenne. Aki az állatokért így küzd, az mit tesz az embertársaiért, szeretteiért. Tisztelek minden ilyen felfogású embert.

Kérdező, ilyenre gondolni sem szabad! Ha gyermeked lesz, biztosan gyönyörű, egészséges, okos kicsi lesz, akire biztos vagyok benne, hogy hihetetlen büszke leszel! Az élettől mindig kapsz pofonokat, nem szabad számolgatni, hogy hány lehet még hátra vagy hány van már mögötted. Élj a mának, leljétek örömötöket a látássérült picinek, sokaknak fogalma sincs, hogy mit jelent ez, ti ennyivel is többet tapasztaltok, tőle érdekes dolgokat tanulhattok és ő épp ugyanolyan értékes és jó ember, mint mármelyikünk, igaz nagyobb akadályok vannak az életében, az életetekben, mint egy átlagos emberében. A kutyussal kapcsolatban meg tényleg járj utána, hogy a menhely nem tud-e segíteni, ha lelkiismeretesen végzik a munkájukat, akkor biztosan akad valami módja, hogy hogyan támogassanak. Csak kitartás, ezen is túl kell lenni! Utána meg majd jöhetnek a boldog séták, nagy játékok. :)

2015. ápr. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!