Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Teknős tartók! Milyen teknőst...

Teknős tartók! Milyen teknőst ajánlotok, és miért pont azt? Mennyibe kerül egy hónapra a teknős ellátása? Az elején miket kell hozzá beszerezni, jobbik esetben az mennyibe fáj, és mennyi helyet igényel?

Figyelt kérdés

2019. jún. 17. 17:39
 1/2 A kérdező kommentje:
Megjegyzem, tudom, hogy google a barátom, de inkább a személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi.
2019. jún. 17. 17:41
 2/2 anonim válasza:
Nekem már 8 éve van sárgafülű ékszerteknősöm. Savoya park-ban vettük. Nagyon kedves kis állat, habár kivenni nem nagyon lehet, pl játszani vele, mert nem kellemes ha megharap. Sokmidnenre oda kell figyelni náluk. De kezdetben is. Ha mész megvenni, vigyél magaddal valamilyen dobozt, amiben majd hazaviheted. Ezzel nem lesz gond, hiszen akkor még kicsike. Venni kell neki egy nagy akváriumot, amiben kedvére úszkálhat. Az akváriumba kell egy nagyobb kő, amit bármelyik állatkereskedésben kapni, de ha a szabadból hozod be, figyelj rá hogy jó alaposan mosd le mielőtt betennéd neki. Ez azért kell, mert szeretnek kimászni rá, nem mindig a víz alatt vannak. Én kedzetben raktam be az akváriumba kis kavicsokat, de mivel azt folyamatosan kapargálta, és így az akvárium takarítása is nehéz, ezt szeritnem hanyagold. Az akváriumot ne töltsd fel nagyon, csak épp annyira hogy ellepja a páncélját rendesen. Az akvárium vizet havonta takarítsd, és a teknős is vedd ki, és egy külön fogkefével most meg alaposan a hátát. Figyelni kell hogyha puha a páncélja, akkor baj van, vidd el állatorvoshoz. Venni mell nekik külön “vitaminrudakat” azok ilyen színes kis kukacok hoz hasonló valamik. Én mindig veszek neki fagyasztott halat, állatkereskedésekben rengeteg van, direkt teknősöknek. De azokat a halakat (ugyan picik) ne egybe rakd be neki, hanem vágd fel neki. Régen én még szárított rovarokat is adtam neki. Igazából mindent szeret, kivéve a zöldsegeket. És az árakat tekintve nem drága a tartása. Egy-egy ilyen vitamindoboz, vagy halaszacskó 3000 ft, és ez akár hónapokig is kitart, hiszen nem kell neki midnen nap adni kaját, csak három naponta. Továbbá ideális kedvenc a nyaralás szempontjából is. Mert nyaralás előtt egy hal helyett adsz neki kettőt-hármat. És egy hétig meg is van vele boldogan.
2019. jún. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!