Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes vagyok, viszont...

6 hetes vagyok, viszont hónapról hónapra szeretném megvenni a dolgokat a babának (pl ha pont akció van), miket érdemes beszerezni?

Figyelt kérdés

Első baba, nincs tapasztalatom, nem "romlékony" dolgokra gondolok mint pl testápoló, fürdető stb, hanem tetrapelus, kiskád ilyesmik...De sajnos nem tudom, mik is az igazán fontosak. Szerencsére pl kiságyat meg vmennyi ruhát kapunk, csak sok kicsi sokra megy és nem tudnám egyszerre megvenni a dolgokat.

Köszönöm a segítségetek :)


2013. febr. 26. 11:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
6 hetesen én még biztos nem kezdenék el vásárolni. Én csak a 18. hét után kezdtem vásárolgatni, addig összeírtam, hogy mi fog kelleni és mennyibe kerülnek nagyjából. Addig spórolás volt a vásárláshoz. De te tudod... írj szerintem egy listát, hogy neked mi a fontos, hogy meglegyen, mert ugye mindenkinél változó, hogy mit szerez be a baba születéséig és mi az, amit majd csak utána.
2013. febr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

Egyáltalán nem vagyok parázós típus, de 6 hetesen eszembe sem jutott még vásárolgatni.

24. hét után kezdtem apránként venni ezt-azt, bőven végeztem szülésig.

2013. febr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Isten ments, hogy megijesszelek, vagy elkeserítselek, de ilyenkor még nagyon nagyon korai vásárlásba kezdeni!!!!!! Az első 12 hét alatt sajnos bármi történhet. Nem leszel elkésve, ha csak a 4. hónaptól kezded el beszerezni a dolgokat! Ez csak az én véleményem persze, a te dolgod, hogy mit csinálsz!
2013. febr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Hát igen,lehet még ez kicsit korai:)

Például vehetnél olyan holmikat amiket majd a kórházba kell vinned magadnak!

Ha a babának is veszel valamit azt mindig megfontoltan tedd!

Igencsak össze lehet vásárolni olyan holmikat,amiket az életben nem fogtok használni!

Szerintem is írj listát,arról ami éppen eszedbe jut.Aztán menet közbe tudod mérlegelni,h mi fontos és mi nem.

2013. febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Szia nyugodtan vedd meg amit szeretnél nekem a negyedik babaám lesz én is már vásárolgatok régota 14 hetes vagyok van már kisplédek kiságy baldahintarto 3csomag törlökendö rugdalozok badyk nadrágok
2013. febr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Nekem már most is vannak cuccaim, pedig meg sem fogant. Az, hogy mikor jön a baba, vagy milyen baj történik, nem a vásárlás mértékétől függ. 2013-ban ehhez kötni bármit... elég sötét dolog szerintem. Anyagilag megéri keresni az akciókat, és ezt racionálisabb dolgonak tartom, mint a parát a babonák miatt.
2013. febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
szia, szerintem kezd el összeírni, és ha látsz valamit, ne hagyd ott:) szerintem amúgy sem arra gondoltál, hogy most mindent beszerzel egyből, hanem, ha meglátod, hogy a kis ágynemű 5000 helyett 2000, akkor beruházol rá:) szóval, csinálj listát, írd mellé esetleg az árakat, ha megvetted, mindenképpen, legalább látod, hol tartasz, nézegess babakocsikat...stb.
2013. febr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, az lemaradt, hogy kerestem kelengye listát és arról nézegetem, mire lesz szükség, kb. milyenek az árak és ha olyat látok, ami hasznos, nem romlik, akkor lecsapok rá.
2013. febr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tudom hogy roppant korai még a terhesség, de úgy vagyok vele, hogy ha most látok valamit olcsón, nem akarom otthagyni, előbb vagy utóbb csak szükség lesz rá:)

Rendben, írok listát, ahogy tanácsoltátok.Köszi mindenkinek.

2013. febr. 26. 12:01
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem sem tanácsolták a terhesség elején, hogy nagyon bevásároljak, de mégis olyan rosszul éreztem magam, hogy nincs semmim leendő gyermekemnek, így vettem egy rózsaszín zoknicskát (lányunk lesz) és kaptam egy cumisüveget, illetve kaptunk babahordozót is. Alig várom már, hogy mindent összeszedjek az érkezéséig és berendezzem a szobáját - azaz berendezzük a férjemmel, mert azért ez közös dolog. :P

Elég sok listát találsz neten, de a listán belül olvass utána, hogy ki milyen babakádat, babakocsit, cumit, stb-t ajánl és ha van időd babás boltokba járni, akkor nézd meg hogy hol milyenek az árak.

De amúgy tényleg gyűjthetsz is rá (Westendben lehet kapni ilyen muffinos kis perselyeket - egyikre az van ráírva, hogy "Babára").

2013. febr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!