Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csípnek a fülbemászók?

Csípnek a fülbemászók?

Figyelt kérdés
Tele van a kertünk fülbemászókkal, némelyik már döbbenetesen nagy és azzal a ronda villás "farkukkal" nagyon ijesztőek. Még sosem volt ilyen inváziónk 1-2 db max. egy nyáron, de most minden nap 30-40 db-ot szedek le a kerti bútorról, de hemzsegnek a homokozóban és a fűben is. Tudnak csípni? Kell tőlük tartanunk? Tényleg bemásznak a fülünkbe??? Mivel lehetne tőlük megszabadulni?
2010. júl. 9. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
az átlagos fülbemászó tudtommal nem csíp, csak a villás farkával csípi össze a bőrt, de az nem fáj. mást nem tudok róluk, de én már sok fülbemászót fogtam meg
2010. júl. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
A fülbemászók teljesen ártalmatlanok. Nem csípnek és neaggódj a nevükkel ellentétben nem másznak be a fülbe. ( láttam multkor a nat geon pont róluk egy filmet és ott is mondták hogy hiába ez a nevók nem másznak bele ) Igazából szerintem csak a rovarírtó segíthetne spray vagy por formájában. Vagy megkellene tudakolni, hogy miért van nálatok ennyi. Miis kertesházban lakunk de nálunk egyáltalán nincs. Tehát valami oka van hogy ottvannak.
2010. júl. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
Ha a fülbemászó átszúrta a dobhártyádat, onnantól szabad az útja. Vigyázz vele. Én utoljára a szeméttelepen láttam dögnagy fülbemászókat.
2010. júl. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A hátsó villájuk védekezésre van ha béka vagy nagyob ragadozó bogár támadná.
2010. júl. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!

Igen, a hátsó villájuk is aggaszt. Azt írják mindenhol, hogy emberre ártalmatlan, de hozzáteszik, hogy a villás farkukat védekezésre használják. AKkor mégiscsak lehet valamit kezdeni vele!!! Netán csípni? Ha egy béka ellen elég, akkor bizonyára mi is megérezzük, vagy nem? Amúgy is rühellem a rovarokat/pókokat, de most ezektől teljesen ki vagyok akadva.

2010. júl. 9. 22:41
 6/9 anonim válasza:
1%
halálos ha a vilás farkával megcsíp 10 belül meg lehet halni
2018. szept. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
1%
10 percen belül
2018. szept. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nem másznak fülbe, semmi okuk rá.

Viszont csípnek, ha megijednek. Nem nagyot és max pár óráig kellemetlen, emberre teljesen ártalmatlan

2020. jún. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lengváry-Gál Brigitt válasza:
A mi is tele vagyunk, sőt a környékbeli kertek is. Éjjel megcsípte a combom, eléggé kellemetlen volt. Felébredtem rá. Pedig nem érezhetette veszélybe magát. Csak úgy fikcióból csípett!
2021. júl. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!