Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Azok a pókon, amik a magas...

Azok a pókon, amik a magas fűben és a pincében szőnek vastag, kusza hálót, csípnek?

Figyelt kérdés
Olyan jól rejtőzködnek, hogy még nem is láttam, mekkorák ezek és hogy néznek ki. Pár éve még rettenetes pókfóbiám volt, de lassan sikerül leküzdenem, a kisebbeketől már nem rémülök halálra :-). Ezek milyenek?
2010. jún. 22. 06:15
 1/6 anonim válasza:
Minden pók csíp. Valamelyik nagyobbat valamelyik kissebbet.
2010. jún. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy elöttem is leírták, minden pók csíp, de van amelyiket észre sem veszed, a nagyrésze nem veszélyes csípés, de a feketeözvegy csípésénél már gond van!
2010. jún. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Én úgy tudom, Magyarországon összesen 2 pókfaj csíp. (Ne kérdezd, melyik kettő.)
2010. jún. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A póknak az ember nem zsákmánya és az ember bőre kemény és vastag ahhoz hogy minden pók megcsípje, nagyon kevés tudja a bőrt megsérteni. És a legtöbb pók ha megfog egy rovart nedvet bocsát rá ami a rovart megbénítja de az hidegvérű, az ember bőrén nem tud átmenni.
2010. jún. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bár egyáltalán nem volt megnyugtató... :-( Esetleg azt még megmondaná valamelyikőtök (vagy tudna egy képet linkelni), hogy mekkorák és hogy néznek ki ezek?
2010. jún. 22. 11:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugodt lehetsz, Magyarországon egyetlen pókfaj harapásától sem kell tartanod.

Egyik sem mérgező, esetleg fáj egy kicsit, de ezek akkorák, hogy nem fog észrevétlenül megcsípni, csak ha piszkálod.

2010. jún. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!