Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Rozsdás víz és talaj az...

Csaba572 kérdése:

Rozsdás víz és talaj az akváriumban?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Lenne egy kérdésem.Nemrég állítottam össze egy 60 l akváriumot és JBL Manado talajt raktam bele amiről nem igazán olvastam rossz véleményeket csak jókat egyedül amit most láttam a neten hogy magas a vastartalma(gondolom a növények végett).Na és az lenne a kérdésem hogy lehetséges e hogy a magas vastartalom végett rozsdásodik a víz?mert a talajon lathatóak voltak rozsda színű foltok(a talaj tetején illetve a talaj mélyebb rétegein is).nem hinném hogy ez barna alga lenne mert mikor összeraktam az akváriumot szinte másnap mar jelentősebb menyiségben megjelentek ezek a foltok.válaszokat előre is köszönöm

2019. júl. 28. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Pedig én is valami kovamoszatra tippeltem elsőre!
2019. júl. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elsőre én is gondoltam barna algára de tegnap kitisztítottam az egessz akváriumot és amikor a talajt kiszedtem és kimostam töbször is elég sokszor be barnult a víz ahogy felkevertem a talaljt a tisztitó vízben.és még az akvárium alján az uvegen is rajta voltak ezek a "rozsda foltok" amit kicsit erosebben tudtam csak ledörzsölni.
2019. júl. 28. 18:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem volt még dolgom manadoval, de elég nehezen tudom elképzelni, hogy olyan formában legyen benne a vas, hogy elkezdjen foltokban rozsdásodni.

Ez nem igazán úgy működik, hogy beszórják valami elemi vasporral. Ha van is benne vas, az nem olyan, mint a vízben oldott vas.

Legalábbis remélhető, illetve elvárható egy akvarisztikai terméktől, még akkor is, ha a jblnek egyre siralmasabb húzásai vannak.

Ha ilyen formában lenne benne vas, ami így kicsapódik, az a nitrifikáló baktériumokat is hazavágja!

Normál esetben a növények számára felszívható, de a vízben stabil vastartalomnak kéne lenni benne.


Ráadásul én magam ugyan konkrétan manadot még nem használtam, jó sokan viszont igen, és ilyen jelenségbe még nem futottam bele a véleményezések között.

2019. júl. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A növények számára a legideálisabb, ha a vas kelátolt formában kerül a vízbe, mert így könnyen fel tudják venni. A vaskelátok egyébként, egy olyan nagyméretű molekulákba zárt ionok, melyekből nem csapódik ki a vashidroxid, így oldhatóak maradnak. Az akvarisztikai cégek által gyártott tápok is kelátokat tartalmaznak, melyek a növények szempontjai mellet, sokáig eltarthatóak."


-Levinen akvarisztikai blogja-

2019. júl. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Skid05 ***** válasza:

A manado darknál többen tapasztaltak rozsdás szemeket, foltokat az első hetekben. Volt aki kivette, megejtette a híres mágnespróbát és bejött neki, mert húzta a szemeket, mint annak rendje.

[link]

Két megjegyzés: egyrészt a dark nem olyan régóta van a piacon, hogy ennek élettani hatását bárki felmérte volna, magam részéről annyit tudok, hogy aki tapasztalta a jelenséget, az egyéb mellékhatást nem jegyzett fel (még garnélákon sem). Másrészt, hogy a sima manado a színe miatt lehet, hogy detto uez volt, csak nem volt ennyire szembetűnő. Mondjuk egy vastesztet érdemes lenne ráküldeni a vízre, tudom, az nem mindenhol akad.

A KH-t nem, de a GH-t mindegyik növeli x ideig, ez a gyártói leírás része. Nyilván a vas nem lesz a marketing része, az nagyobb galibát tud okozni, mint a GH-t alkotó kloridok és szulfátok, pláne ha rozsda formájában lenne jelen, elvégre az a toxikus/nehézfémes verzió, ami közvetlenül érintkezne a vízzel.

Mondanám, hogy a vizet nem ez festette meg, pusztán a friss manado pora kavarog még a vízben, viszont a hallottak alapján az sem feltétlenül vasmentes. Mindenesetre első körben csigákkal tesztelném a vizet a bejáratás végén.

2019. júl. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló amit linkeltél képet na pont ilyen volt nállam is.igaz mostmár szétszedtem az akváriumot átmostam megint a talajt és most még egyenlőre nincs jelen a "rozsda folt".Különben azért gyanakodtam elősször rozsdára mert én is láttam mágnesteszt videókat és azért kicsit fura is volt hogy ha magas vastartalmú is a talaj de nem olyan formában kéne jelen legyen hogy még a mágnes is felrántja.de hat ezek szerint valószínű hogy a dark manadoban úgy van magas vastartalom hogy akár vasport kevernek bele.kitudja...
2019. júl. 31. 16:17
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Le fogok szokni a jblről. Szűrői is egyre szarabbak.
2019. júl. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!