Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tavaly augusztusban csináltam...

Tavaly augusztusban csináltam nagy takarítást az akváriumban. Az idén is kell vagy elég 2 évente? Elég algásak a kövek és kaki is van pedig hetente talaj porszívózást végzek. Mennyire árt a halaknak az évi nagytakarítás?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 26. 19:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
Mekkora az aksid?
2013. ápr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
54 liter
2013. ápr. 26. 19:03
 3/11 anonim válasza:
0%
Általában a 100 literest fél évente, évente szokták. Szerintem előbb kéne!
2013. ápr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54 literes akváriumot sűrűbben kéne takarítanod. Nekem 400 literes van és havonta pucolom a szűrőket, és cserélek vizet.
2013. ápr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mégis milyen sűrűn?A halaknak nem árt meg a gyakori "macerálás"?
2013. ápr. 26. 19:08
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
dehogy kell , ha heti 30%os vízcsere , ha megvan a havi talaj pórszivozás ha jó a szűrés világítás nincs túl telepítve soha nem kell aksit teljesen szétszedni .. független hány literes
2013. ápr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha nagyon elkoszolódottnak látod, kipucolhatod.

Egy 54-est nem nagy dolog szétkapni, annyit kibírnak a halak.

A régi víz nagyrészét használd fel, és a szűrő szivacsát nehogy kicseréld!

Addig a halak legyenek letakarva, sötétben.

És lassan fogd ki őket, ne hajkurászd, ha gyorsan akarod, akkor tovább menekülnek.

2013. ápr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Pendulum92 ***** válasza:
51%
Ha rendesen csinálod a karbantartást, nem kell sosem szétszedni.
2013. ápr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én olyan talajt szoktam használni, ami van annyira apró szemű, hogy egy csővel le tudom szívni. Így néha leszívom, átmosom, visszarakom a halak alá úgy, h közben benne vannak. Nem nehéz és szerintem néha nem árt.
2013. ápr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elvileg egy jól beállt akváriumot soha nem kell nagy takarítani, ez nagyban a talaj szerkezetétől az áramlástól függ, a talaj ugyanúgy része az akváriumban jelenlevő bakteriális folyamatoknak, tehát jobb nem birizgálni.

Algátlanítás, tereptárgy takarítás, növény ápolás, talajporszívózás stb az megszokott, de a teljes akvárium ajzat stb kitakarítása ha redbe van minden azt soha nem kell csinálni.


Tehát "Az idén is kell vagy elég 2 évente?" soha nem kell csinálni, ha változtatni akarsz a kinézeten, kicsit átrendezni, az rád van bízva, csak tudd hogy egy kicsit borul a flóra, sérül a talajban levő baktérium kultúra.

2013. ápr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!