Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algátlanító folyadék használ?

Algátlanító folyadék használ?

Figyelt kérdés
Kicsit algásodik az aksim. Nem világítóm sokat(reggel 9 este 10ig) Nincs ablak közel. Annyira algásodik, hogy vannak néha növényeken algacsomók. Nem sok, de azért lehet látni. Van algaevő halam. Ismerösömnek van ilyen algastop löttye, amit használ. És nem is algás az aksia. Szerintetek jó olyat használni?
2010. júl. 12. 10:57
 1/4 kzs ***** válasza:

Az algátlanító (vagy algairtó) csak arra jó, hogy féken tartsd az algákat. Vagyis nem írtják ki teljesen (arról nem is beszélve, hogy az elpusztult algák rajta maradnak a levelen, amikről Neked kell eltávolítani /ollóval, feltéve hogy hozzáférsz/).

Szóval, inkább a fényt csökkentsd (napi 8 óra elég), valamint vedd lentebb a légpumpa teljesítményét is.

2010. júl. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem venném lejjebb se a jégpumpát sem a világítást.Lehet hogy én vagyok a hülye de arra gondolok,hogy az algát kéne kiirtani,és nem a növényeket a kevés fénnyel.Másrészt azt sem tudjukj hogy milyen alga.Ha ecset alga akkor ezzel sose fog kipusztulni csak a növény.AKkor algaírtó kell,és abbol sem akármilyen.drága,a legkisebb fflakonnal is kb 3000ft ez az írtó.Nem tudsz képet csináli hogy megtudjuk milyen alga?
2010. júl. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kzs ***** válasza:

/Az előbbi válaszadó üzenetére felelve:/


Senki nem mondta, hogy hülye vagy.

De nekem van egy barátom, akinek dzsungel az akváriuma. Ő mondta, hogy mióta lentebb vette a légpumpát, illetve szabályozta a világítást, azóta LÉNYEGESEN csökkent az akváriumában az algák mennyisége. Értsd úgy, hogy minimális az algák száma, a növényei ellenben szépek, dekoratívak. Ja... és a halak sem pipálnak.

Ami az algairtót illeti: én mindegyiket végigpróbáltam, de EGYIK SEM tüntette el az algákat. Még a legmárkásabbak sem (pedig a 'garantált hatás' a flakonjukra rá volt írva). Csupán szabályozni lehetett velük az algák szaporodását.

Ezért mondom: a fénnyel és az oxigén mennyiségével kéne valamit kezdeni (a SERA tanácsadó füzete is ezt javasolja), és a vízcserék gyakoribbá tétele (ugyancsak a SERA-füzet alapján) javasolt.

2010. júl. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem igazán, inkább csak tüneti kezelés. ha az okot nem szűnteted meg, ugyanúgy visszajön az alga.
2011. okt. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!