Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert van tele az akváriumom...

Miert van tele az akváriumom fehér apró darabokkal?

Figyelt kérdés

2019. aug. 8. 07:10
1 2
 1/19 Salx Narval ***** válasza:
Kicsit részletesebben ha kérhetném.:D Akármi is lehet, nem?
2019. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Új, mi? :)
2019. aug. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ha az algát megnyomom belölle jön ki
2019. aug. 8. 20:25
 4/19 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


Gondolom akkor ez a kérdés is a tiéd. Aminél feltettem ugyan pár kérdést, csak b-asztál válaszolni.

Csinálj már egy videót, vagy fényképeket egy képmegosztó oldalra, ha már leírni nem tudod a jelenséget, mert ilyet én még nem láttam, hogy egyáltalán milyen alga lehet az, amit egyáltalán meg tudsz nyomni.

Egy algát hogy lehet nyomkodni? Nem értem az egészet.

Tudod mit, kezdjük az elejéről, mindent írj le az akváriumról (ez legalább fél oldalas leírás), és plusz tegyél fel róla , és konkrétan is a jelenségről képeket.


Csak hogy ne harapófogóval kelljen kihúzni minden részletet, és picit komolyabban vedd a válaszolókat is azzal, hogy nem futtatsz minket fölösleges köröket.

Salx Narval is kért részleteket, ehelyett zagyválsz valami algákról. Ez így nem fog menni.

Csinálj a youtube-ra egy videót, ahogy megnyomsz egy algát, és fehér darabos valami jön ki belőle.


Ja, és ha már itt tartunk, akkor át is fogalmazhatnád a kérdést, hiszen pontosan tudod, hogy miért van tele az akvárium apró fehér darabokkal, igaz?

Tele van algával, amit nyomkodsz, és abból jön ki. Ezért van tele.

2019. aug. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Salx Narval ***** válasza:
Az hiszem a kérdező minimális akvarisztikai ismeretekkel indította az akváriumát ha még körül sem tudja írni a problémát és össze vissza hadovál. Tanácsom az alapismeretek elsajátítása lenne, különös tekintettel az akvárium karbantartása fejezetre. Nem fogok én itt találgatni, vagy leírsz mindent, vagy kitalálod magad.:D
2019. aug. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Tavaly novemberben telepítettem az akváriumomat 105literes leddy 75 16 w aquarell ledes világítás asap filter 500 as szűri most szeretnék váltani külső szűrőre csak még nem tudtam eldönteni hogy milyet vegyek (használtban gondolkodok)
2019. aug. 9. 07:21
 7/19 A kérdező kommentje:
körülbelül 3 hónapja küzdök az algával, eleinte a fára tapadt rá majd az ablakra is tapadt pontokban alga 5 hete kezelem algaölővel. Két hónapja megjelent alga a növényeken ilyen pókháló szerű. A képet este tudom küldeni.
2019. aug. 9. 07:21
 8/19 A kérdező kommentje:
A pókháló szerű alga nagyját kiszedtem
2019. aug. 9. 08:02
 9/19 A kérdező kommentje:
2019. aug. 9. 08:03
 10/19 anonim ***** válasza:

Akkor első lépésként azonnal hagyd abba az algaölő használatát, mert jelenleg nagyban köszönheted nekik, hogy működőképes az akvárium.

Amíg nincs külső szűrő addig heti 2×30% vízcsere, állott vízzel!


Túl sok a bomló szerves anyag a vízben. Általánosságban elmondható, hogy a szettek technikai felszereltsége nem alkalmas arra, amire az akváriumot egy átlag ember használná. Gyenge a világítás, gyenge a szűrés.

Ez 2 dolgot eredményez.

-Nincs elégséges növény konkurencia az algákkal szemben, megfelelő fotoszintézis hiányában

-Nincs megfelelő nitrifikáció, ezért felhalmozódnak a nitrogén vegyületek.


A természet az egyensúly felé törekszik. Ezért elszaporodnak az algák, és a gombák. (Az a fehér cucc nem az algából jön, hanem valami gomba faj)

Ezek mind mind azokon a bomló anyagokon élnek, amiket a biológiai szűrés, a rendszeres részleges vízcserék, és a jól fejlődő élő növényzet lenne hivatott a nullához közelivé csökkenteni...

... és amik nem mellesleg erősen mérgezőek a halakra.

Innentől nem kell hozzá nagy logika végiggondolni, hogy ha ezeket kinyírod, anélkül, hogy alapjaiban változtatnád meg a rendszert, azzal azokat az élőlényeket nyírod ki, amik jelenleg komoly rész vállalnak az egyensúly kialakításában, hiszen a saját sejtjeikbe építik be a káros anyagokat.


Kell egy külső szűrő. Ez ha beérik, kivégzi az ammóniát és a nitritet. Marad a nitrát. Ehhez kellenek a növények, azokhoz meg sokkal jobb fény.

Ha a világításon nem tudsz fejleszteni, akkor vagy a részleges vízcseréket kell megszaporítani (heti 2×20 %) vagy kell a külső szűrőbe valami kémiai szűrő anyag, ami megköti a nitrátot. Pl purigen vagy szat gyanta.

Illetve ha levilágítani nem is tudsz, a felszínre dobálhatsz átokhínárt, ott kap elég fényt, és sok tápanyagot felvesz a vízből.

2019. aug. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!