Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kéne pár tanács, halakkal...

Kéne pár tanács, halakkal kapcsolatban. Túlélhetik a hirtelen sok betegseget?

Figyelt kérdés
Tehat rájottem h tulzsúfoltam az akváriumot,ezaltal stressz helyzetet csináltam a halaknak es legyengult az immunrendszeruk.. (54 literes 450l/h szenszurovel 7 guppi,6 tetra,17 neonhal,2panda harcsa,1szivarvanyos algazo geb)tudom h nagyon veszes,de rossz emberekre hallgattam,es a netes tudás nem volt elég.A testvérem nem foglalkozott az akváriumával es nekem adta,o sem tudhatott sok mindent ha 17 neonhalat egy 54 literesben tartottt,en meg meg hulyebb voltam h vettem még mellé halakat..na de mar itt áll a 112 literes(1000l/h szuro,ez csak atmeneti es veszek kulso szurot) es meg járatni kéne 4 hétig,de a 54esben teljes káosz van.Először darakort vettem észre rajtuk elkezdtem a kezelést,parakill turbo 1nap parakilezes 10ml 2 nap semmi 3 nap 30%os vizcsere es megint 10 ml,ma lesz a 4 nap amikor semmit sem kell csinalni,na de eszrevettem h 2 guppi valoszinuleg uszorothadastol szenvednek,mind 2 az aljzaton szenved es levegoert kapkod,utana olvastam es elvileg jobb ilyenkor áthelyezni egy masikba,ezt tettem az tettem oket a csigaknak fenntartot 20 literes akvariumba 300l/h szurvel.Nos ugy allok h meg nincsen gyogyszerem erre a bakterialis fertozesre,de meg ma reggel megyek megvenni(sera baktopur).Miutan mege a parakilles kezelésnek kezdhetem a masikat?És mi lesz a 2 elkulonitett guppival,tulelhetik?

2019. aug. 17. 02:27
 1/5 Skid05 ***** válasza:
100%

„mar kinéztem az akváriumot,160literes,650l/h szurovel,2×18Wattos lampaval,(de ez csak ideiglenes megoldas lesz, (es mellé teszem a mostanit)aztan megveszem a külsőszűrőt.” ezzel mi lett időközben?

merthogy mint egy hete írtam ennyi halnak 112l nem lesz (inkább lett volna) elég…

mondanám, hogy aki még ép azt próbáld hirdetéssel továbbadni, de egy darakóros medencéből ilyen leszedált állapotban nem lenne éppen etikus egy hasonló lépés, pedig valszeg ez lenne az egyetlen esélyük, hogy elkerüljék az örök vizeket

a parakillel a baktériumflórát is lenulláztad az egyetlen érett szűrődben, ergo most nincs érdemi méregtelenítésed ellenben van 30+ halad 54 literben, a darakórt (már ha az volt) kezdeti fázisban kevésbé radikálisan is meg lehet fékezni (persze az is igaz, a tied az messze nem szimpla eset)

tetted mindezt szénszűrővel egybekötve, ami a kezelés hatékonyságát erősen kérdőjelezi

erről a lépésről mondjuk kérdezhettél volna itt a fórumon preventív jelleggel is, mert sanszosan ez verte be az utolsó szöget a vízi-sírkamrába

Ha nem darakór viszi el őket, akkor elviszi más, időzítve volt, a láncreakció beindult, csináld végig a kezelést, ha kell ismételd meg, kövesd a protokollt, mást nem igazán tehetsz, nagy számú túlélőre nem számítanék. legyen behűtve víz az eutanáziához.

2019. aug. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na igen a 160 literessel az történt h nem állt randelkezesemre ilyen nagy teherbirasu állvany,pedig jo lett volna,es egy ekkora allvan elegge draga es feltem a halak nem birjak addig amig azt megveszem.Az volt a nagy terv hogy a tetrakat elajandekozom ahogy meg gyogyultak,es a tobbit athelyezem.
2019. aug. 17. 08:08
 3/5 A kérdező kommentje:
es biztositani tudom h darakor volt elegge észraveheto fehér pontok,homokszem nagysaguak,ami csak a neonokon jelent meg,eloszor
2019. aug. 17. 08:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt senki ember fia meg nem jósolja, hányan élik túl, vagy hányan nem, egyelőre darakórra kezeld őket, az tűnjön el teljesen.

Sajnos a természet beszabályozza azt amit neked kéne, csak egy mesterséges rendszerben a természet se végez tökéletes munkát.

Igazából ez így lehet hogy kegyetlennek hangzik, de ennyi halnak úgyis kevés lett volna a 112-es aksi.

2019. aug. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
A parakill turbó az úszórothadást is gyógyítja csak sajnos nálad hatványozott a fertőzés és stresszes legyengült immunrendszerűek a halak a leküzdésükre. Valószínűleg csak rontasz a helyzeten a baktopurral. Remélem a neonok és az algázó miatt csökkentett turbót adagoltál, nekik sok a teljes dózis. Itt már minden mindegy szóval én a nagyobb akváriumot is befognám oldva a zsúfoltságot és folytatnám ill ha kell részleges vízcsere után megismételném a kezelést. A szűrőkből vedd ki a szűrőanyagot itt most csak levegőztetni kell de azt intenzíven ( had csobogjon az a víz) ha van légpumpád azt is használd. Az akváriumokat takard le és ne világíts a kezelés alatt. Ügyelj az előírt adagolásra ( a neonoknak gébeknek, harcsáknak fél adag) és részleges vízcserékre, a hőfokra és főleg ne etess. Sajnos nem biztos, hogy ezt túlélik a halaid.
2020. máj. 18. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!