Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó tanács lóápolói tanfolyamma...

Jó tanács lóápolói tanfolyammal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Lóápolói és gondozói tanfolyammal szemezgetek egy ideje, mert érdekelnek az állatok... Kezdő lovas vagyok, de lenne lehetőségem egy lovardában dolgozni.

Gondolom akadnak itt néhányan, akik elvégezték ezt a tanfolyamot. Most ez elméletben tavasszal, azaz március végén indulna. Mire kell számítani a tanfolyammal kapcsolatban? Mennyire számít nehéznek egy kezdő lovasnak?



2017. márc. 3. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Pénzkidobás. Itt kb nélküle is ugyanazt tudod csinálni,nálunk a lovász/lóápoló egy lenézett,nem megbecsült szakma. Itt kb egy betanított segédmunkás szintig juthatsz el vele,éhbérért szolgáskodhatsz vele egy gazdag rabszolgatartó lovardájában,ganézhatsz,karámot,tetőt javíthatsz ,utat betonozhatsz stb miegymás egyéb amit belezsúfolnak a "lovászi" feladatkörökbe. De legalább kifizethetsz 200-300 ezret egy humbug papírért,amivel hivatalosan is élettelen rabszolga lehetsz ,igaz napi 16 óra munka után lehajthatod a fejed egy koszos 10 négyzetméteres lakrészen néhány órára,"lakhatás" címszó alatt.Még a boltba is akkor mehetsz ki ha megengedik és az lesz a legnagyobb szórakozásod az egész életedben.A heti 1 szabadnapod pedig arra adják majd (már ha egyáltalán adnak ennyit is) h máshova is eltudj menni lágerolni h egy kicsivel több legyen a pénzed. Beszélgess el pár lovásszal,lehetőleg ne olyan helyen ahol 3 ló van,menj be egy olyan helyre ahol van 30,is kérdezd meg mennyire őszinte a mosolya,illetve hány ember volt már ott 1 év alatt.. Hamar elmegy majd a kedved tőle,Ja és persze ha nem fizetnek ki (mert ugye bejelentés az nuku) és mersz reklamálni akkor még fel is kerülsz a "lopós lovászok " feketelistájára és hálás lehetsz h dolgozhattál ingyen vagy félpénzért.


Leszögezem nem vagyok lovász,de lovak körül mozgok jóideje és látom mit művelnek velük. Sok buta ember van közöttük,de amelyik normális az sem marad meg egy helyen sokat mert nem becsülik meg,egy idő után besokkall és a sorozatos megalázás elől elmenekül egy másik helyre,utána pár hónap,fél év múlva újra szedi a sátorfáját mert itt a lovász nem számít embernek csak egy rabszolgának ,akivel mindent meglehet csinálni /csináltatni 100 ezer ft ért "mer azé van oszt kész",addig sem kell külön kőművest hívni ,majd a szerencsétlen két ganézás között bekeveri a maltert esetleg még egy villanyszerelés is belefér ha a bértartó kocsijából betrógerolta a 40 kg -os zsákos lótápokat . mo:-on a lóápoló/lovász munka erről szól,esetleg néha még futószárazhatod is azt a lovat amivel ők nem akarnak foglalkozni,szo.jál vele te ,vagy felülhetsz rá "zsákembernek" is ne a versenyzőjüket vágja földhöz a csikó,helyetted felvesznek másik szolgát ha összetöröd magad,csak előtte kiteszik az irhádat a koszos lakásból "me má két napja lábadozol nincs ehhez jogod nem ezért fizetlek". Szóval hajrá,végezd el a tanfolyamot ha szeretsz fizetni a szenvedésért.

2017. márc. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőnek tök igaza van, tisztelet a kivételnek.

Inkább tanulj meg lovagolni, tegyél egy rajtengedélyt és menj lovastúra vezetőnek, ha mindenképp ilyen szakmát akarsz.

2017. márc. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Felesleges pénzkidobás. Lóápoló= lovász, lovász munka: ganézás, etetés, karámjavítás, széna- takarmányhordás, lóval annyi kontaktod van, hogy kiviszed, meg behozod a karámból, lovas alá lepucolod, esetleg futószárazol, ha engedik. Ennyi. Mindezt reggeltől estig, ha mákod van 80-100 ezer nettóért és még talán be is jelentenek. Lovagolni, ha van is lehetőséged, de erőd vagy időd nincs.

Általában heti 6 nap meló van, nincs ünnep, nincs hétvége, esőben, hóban, 40 fokban, fagyban is csinálni kell.


Ez megy papír nélkül is. Inkább az árából tanulj meg normálisan lovagolni, ha ez a célod, tanulj belovaglónak, vagy ha már tudsz jól lovagolni, akkor munkalovasnak, de azt is inkább külföldön, szóval a nyelvtanulást se hanyagold el. Itthon papír-orientált minden, kíváncsi vagyok mit tud az a lovasedző, aki 6 hónapos okj-n szerezte a papírját. Kint mindez nem számít, csak a tudásod.

2017. márc. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Előttem leírták a lényeget,nem is fűznék hozzá,csak annyit,hogy én lovásznak tanultam érettségi után. Felesleges időpazarlás volt. Persze hasznos dolgokat tanítottak,amiket egy lovardában nem valószínű,hogy megtanítanak,ezeket itthon tudom hasznosítani, de megélni ebből nem lehet.
2017. márc. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, annyit fűznék hozzá, hogy dolgoztam lovászként, nőként 17 ló mellett napi 2x kellett ganézni,3x etetni. Papírom nem volt nem is kell hozzá. Nekem még pluszban lovagolnom, futószáraznom is kellett, ha szünet volt a suliban még táboroztattam is. 3 hónapig bírtam, pedig bírom a melót, nem bentlakással voltam, hanem nap, mint nap kijártam. Párkapcsolatom is nehéz volt fenntartani, olyan voltam, mint egy kifacsart citrom.
2017. márc. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen nem munka,ez láger. akkor éri meg csak ha saját lovardádon dolgozol saját magadért,egyébként csak tönkretesz,és elveszi az életed.
2017. márc. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
4 es vagyok. Én is nőkènt tanultam lovásznak. Felesleges volt. Kitörölhetem a papírral a fenekem,mert úgysem a papírt nézik,hanem hogy gyakorlatba mit bírsz/mit tudsz. És valljuk be,azért nem igazán kapkodnak a nők után ebben a szakmában.
2017. márc. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ebben a lovardában ismerem a tulajdonost, és a lovászt is. Azzal tisztában vagyok, hogy a lovász alig áll meg... De alapvetően nem nevezném rossznak a helyet. Persze sok tapasztalatom még nincs ez ügyben.
2017. márc. 4. 21:46
 9/12 A kérdező kommentje:
Jelzem, én is nő vagyok..
2017. márc. 4. 21:48
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld ki azt majd rájössz.
2017. márc. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!